(head) (/head) حدود 6 هزار نفر در واحدهای صنفی استان گیلان فعال هستند - میرزا کوچک نیوز:اخبار گیلان،اخبار صومعه سرا،اخبار گوراب زرمیخ
تبلیغات
پنج شنبه ۰۲ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۸:۴۲
 |  ۱۵/ دی/ ۱۳۹۶ - ۲:۱۷
  |   نظرات: بدون نظر
مدیرکل صنعت، معدن و تجارت گیلانY

حدود ۶ هزار نفر در واحدهای صنفی استان گیلان فعال هستند

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت گیلان در همایش هم اندیشی واحدهای صنعتی و صنفی صومعه‌سرا که در تالار سیاوش عربان برگزار شد، اظهار کرد: حدود ۶ هزار نفر در واحدهای صنفی استان گیلان فعال هستند.

وی با بیان اینکه شهرستان صومعه‌سرا دارای ظرفیت بالا و از هویت و پیشینه بسیار غنی برخوردار است، افزود: مردم این منطقه یکی از سرمایه‌های استان گیلان محسوب می‌شوند که باید این سرمایه را قدر دانست.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت گیلان با بیان اینکه یکی از مشکلات این شهرستان و کل کشور، مشکلاتی است که دشمنان خارجی و داخلی فراهم کرده‌اند و سبب شده ما در شرایط رکود اقتصادی به سر ببریم، گفت: با هم افزایی و کمک به یکدیگر می‌توانیم از رکود خارج شویم.

دلق‌پوش با بیان اینکه امروز ما یک وظیفه ملی داریم و باید مشکلات کشور را درک کنیم، تصریح کرد: همه ما در سایه وحدت، همدلی، همگرایی و مساعدت به یکدیگر و تاسی به خداوند می‌توانیم مشکلات را یکی پس از دیگری حل کنیم.

وی با اشاره به اینکه ملت ما یک ملت آب دیده است و این شرایط سخت را هم تحمل می‌کنند، خاطرنشان کرد: استان گیلان استانی با قابلیت‌ها و ظرفیت‌های بالاست که در مسیر تردد و شاهراه بسیاری از استان‌های دیگر است.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت گیلان، گیلان را یک استان مرزی دانست و اظهار کرد: استان گیلان از منابع غنی ، همچون راه دریایی، خشکی و ریلی،منطقه آزاد و قابلیت های کشاورزی و صنعتی و گردشگری برخوردار است.

دلق‌پوش با بیان اینکه اگر از این قابلیت‌ها به درستی استفاده شود، مشکلات این استان به ویژه در زمینه اشتغال و تولید حل می‌شود، افزود: در شهرستان صومعه‌سرا از پروانه‌های بهره برداری که صادر شده، از زیر ۵۰ نفر تا بالای ۱۰۰ صد نفر، حدود ۱۹۳پروانه با سرمایه ۱۵۶ میلیارد و ۵۳۱ میلیون تومان داریم که شامل واحد های تولیدی، صنفی و اصناف است که ایجاد اشتغال کردند.

وی با بیان اینکه ۱۲۳ طرح‌ در این شهرستان با سرمایه‌گذاری ۳۹۸ میلیارد و ۴۵۷ میلیون تومان است که با اشتغال ۲ هزار و ۸۹۷ نفر برخورداریم، گفت: با این فضا و ظرفیت شهرستان صومعه‌سرا دارای ظرفیت بالایی است.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت گیلان با بیان اینکه گردشگران از این شهرستان می‌گذرند اما داخل شهر نمی‌آیند، تصریح کرد: باید یک تدبیری اندیشیده شود تا گردشگران که از اطراف صومعه‌سرا رد می‌شوند یک توجه و توقفی در صومعه‌سرا داشته باشند.

دلق‌پوش با بیان اینکه باید از ظرفیت تالاب استفاده شود، خاطرنشان کرد: مردم سرمایه اصلی جامعه ما هستند و از انجایی که سازمان صنعت و معدن و تجارت بسیار گسترده است، از سرمایه‌های خود قدردانیم.

وی با بیان اینکه برای مشکلات بازار و اصناف و .. باید راهکار داده شود، اظهار کرد: با توجه به قابلیت و ارزشی که در شهرستان صومعه‌سرا است، مشکلات حوزه صنفی در این شهرستان باید حل شود.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت گیلان با بیان اینکه دست بانوان طلاست زیرا سبب ایجاد اشتغال خانگی شده‌اند، افزود: اگر قالیبافان مشکل بیمه‌ای دارند باید مشکلشان حل شود.

دلق‌پوش با بیان اینکه باید یک فضای جدیدی را برای رونق اقتصادی و اشتغال ایجاد کنیم، گفت: نباید سیاسی فکر کنیم بلکه باید تولیدی و صنعتی فکر کنیم زیرا امروز یک تولید اشتغال هم یک عبادتیست که خداوند آن را بدون اجر و پاداش نمی‌گذارد.

وی با بیان اینکه با همکاری مسئولان مربوطه نمایشگاه دائمی قالی در این شهرستان برپا شود، تصریح کرد: مشکلات کلی استخراج شود و به مسئولان ارائه دهند تا مشکلات اساسی این شهرستان حل شود.

گیلان فعال هستند">

این مطلب را به اشتراک بگذارید sms whatsapp

*

code

سامانه پیامکی

جهت عضویت در سامانه پیامکی پایگاه خبری میرزا کوچک نیوز شماره موبایل خود را وارد نمایید.

آشنایی بیشتر
آشنایی با شهدا
تبلیغات
نظرسنجی

پایگاه خبری میرزا کوچک نیوز را چگونه ارزیابی میکنید؟

نتایج نظرسنجی

Loading ... Loading ...
مقام معظم رهبری
رهبری
تبلیغات

 

تبلیغات متنی
آمار بازدید:

بازدید امروز: 284 بازدید

بازدید دیروز: 583 بازدید

بازدید کل : 576135 بازدید

افراد آنلاین: 0 نفر