عدم داشتن زیرساخت های مناسب در گیلان سبب از دست دادن موقعیت های طلایی - میرزا کوچک نیوز:اخبار گیلان،اخبار صومعه سرا
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  جمعه - ۲ اسفند - ۱۳۹۸  
true
true
عدم داشتن زیرساخت های مناسب در گیلان سبب از دست دادن موقعیت های طلایی

به گزارش خبرنگار میرزاکوچک نیوز، عبدالغفار شجاع امروز در جلسه هن اندیشی اجرای طرح ۲۰۲۰ در صومعه سرا با بیان اینکه صومعه سرا دارای پتانسیل های بالایی است، اظهار کرد: صومعه سرا دارای تالاب بسیاری زیبا به عنوان یکی از جاذبه ها است.

مشاور معاون رئیس جمهور با بیان اینکه پایین رفتن آب دریا بر تالاب نیز اثرگذار بوده است، افزود: مدیریت در تالاب بسیار ضعیف است؛ تالاب ثروت ملت ایران است و تنها به گیلان، انزلی و صومعه سرا تعلق ندارد.

شجاع با بیان اینکه ابریشم و توتون از ظرفیتهای صومعه سرا است، خاطرنشان کرد: گیلان دارای جاذبه های گردشگری بسیاری است.اما دارای اثر ثبت جهانی نیست.

وی با بیان اینکه جنگل های هیرکانی تنها ثبت جهانی شده است، گفت: در صومعه سرا استعداهای بسیاری در حوزه زراعت، نیشکر و…وجود دارد.ما موقعیت خوب طلایی را به دلیل عدم داشتن زیرساختهای خوب به گیلان از دست داده ایم.

شجاع به موضوع خرید اراضی زراعی کشاورزان اشاره کرد و گفت: طرح ۲۰۲۰این امکان را می دهد به عنوان یک کار سرمایه گذاری مکان یابی و نقطه یابی کنیم که در کجا چه نوع پروژه گردشگری صورت گیرد.

وی با بیان اینکه انسجام مردمی باید وجود داشته باشد، ادامه داد: طرح گردشگری ۲۰۲۰استفاده از توانمندی ها با استفاده از آمایش سرزمینی است.باید بتوانیم با برنامه ریزی درست ظرفیتهای شهرستان را شناسایی کنیم.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true