×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

افزونه جلالی را نصب کنید.  .::.   برابر با : Tuesday, 23 July , 2024
900 کیلوگرم گوشت غیربهداشتی در صومعه سرا کشف و ضبط شد

مهدی بهروزی روز چهارشنبه اظهار داشت : از ابتدای امسال تاکنون بالغ بر ۱۷۰۰مورد بازدید داشته ایم که بالغ بر ۹۰۰ کیلو انواع مواد خام دامی گوشت قرمز لاشه مرغ از مراکز عرضه جمع آوری ضبط ومعدوم شده ودر این رابطه ۱۱پرونده قضایی تشکیل ومتخلفان به مراجع قضایی معرفی شدند .

وی در ادامه با اشاره به تزریق ۵۵۰ هزار دوز واکسن به طیور بومی در روستاهای شهرستان صومعه سرا افزود: همزمان باسایرمناطق کشور برنامه واکسیناسیون طیور بومی علیه بیماری نیوکاسل با استفاده از واکسن نیوکاسل لاسوتا سویه مقاوم به گرما در این شهرستان درحال اجرا است .

بهروزی اظهارداشت : در راستای اجرای این طرح ۵۵۰ هزار دوز واکسن جهت جمعیت طیور بومی روستاهای شهرستان صومعه سرا تهیه شده است که باهماهنگی با دهیاری ها و استفاده از ظرفیت نیروهای بسیج سازندگی در حال اجرا می باشد .
وی در ادامه افزود : در حال حاضر برنامه مراقبت از بیماری فوق حاد طیور در سطح مرغداری ها و طیور روستایی به صورت مستمر وجدی در حال پیگیری است .

بهروزی خاطرنشان کرد : در این رابطه از دهیاری ها، خانه بهداشت و اداره محیط زیست خواسته شده در صورت مشاهده تلفات در طیور بومی و یا جمعیت ماکیان وحشی (پرندگان مهاجر) سریعا دامپزشکی را در جریان قراردهند که به دنبال آن برنامه نمونه گیری و در صورت نیاز قرنطینه انجام شود.
وی اقدامات پیشگیرانه در مقابل بیماری حیوانات را از وظایف شبکه دامپزشکی اعلام و تصریح کرد : در شش ماهه امسال ۱۱هزار سر واکسیناسیون گاو گاو میش در واحد های روستایی و صنعتی شهرستان انجام شده است .
وی اظهار داشت: در این مدت ۵۰۰ قلاده سگ برعلیه بیماری هاذی واکسینه شده اند و در کانون های بروز هاری ۴۰۰ راس گاو گاومیش علیه این بیماری واکسینه شدند .

بهروزی به اقدامات دیگر نهادها تحت نظارت بهداشتی و آزمایشات کنترلی شبکه دامپزشکی اشاره و اظهار کرد: بانظارت و کنترل این شبکه طی نیمه نخست سال ۱۱میلیون قطعه جوجه ریزی در مرغداری های شهرستان صومعه سرا انجام شده است و تعداد جوجه های تولیدی در کارخانه ها به ۳۳ میلیون قطعه رسید و به واحد های تولید مرغ گوشتی سراسرکشور توزیع گردید .
رئیس شبکه دامپزشکی صومعه سرا خاطرنشان کرد : در این مدت تحت نظارت شبکه دامپزشکی صومعه سرا در کشتارگاه ۶هزار و ۹۲۰ تن مرغ کشتار شده است .
وی در ادامه افزود : بالغ بر ۴۰۰ هزار قطعه بچه ماهی یک گرمی قزل آلا در دو مرکز تکثیر و پرورش شهرستان صومعه سرا تولید و به مراکز پرورش قزل‌آلا سراسر کشور عرضه شده است .
وی افزود : شبکه دامپزشکی با اجرای دستور العمل های سازمان و بارصد و پایش بیماری های دام و طیور آبزیان و زنبور عسل در مناطق مختلف شهرستان صومعه‌سرا و اجرای برنامه های بهداشتی در واحدهای تولیدی _صنعتی موجب حفظ محصولات تولیدی و پایداری تولیدات صنعت دام و طیور و آبزیان شده است .
به گزارش ایرنا، جمعیت دامی شهرستان صومعه سرا بالغ بر ۳۲ هزار راس دام سنگین و سه هزار و ۸۰۰ دام سبک است که در کنار این صنعت ۶۰۰هزارقطعه بومی اعم از اردک، غاز و مرغ وخروس وجود دارد. همچنین این شهرستان با ۲۰۰ مرغداری گوشتی فعال باظرفیت ۵میلیون قطعه در هردوره و ۲۶ واحدمرغداری مادر گوشتی و ۵ واحد کارخانه جوجه کشی ویک کشتارگاه از مراکز مهم تولید گوشت در گیلان است .

منبع خبر : ایرنا

  1. دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در سایت منتشر خواهد شد.
  2. پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  3. از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد.
  4. لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  5. لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.