×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

به گزارش پایگاه خبری میرزا کوچک نیوز به نقل از خانه ملت، سیدکاظم دلخوش اباتری درخصوص سود بالای سپرده‌گذاری در موسسات مالی و اعتباری خصوصی، اظهار داشت: سود سپرده گذاری در موسسات مالی و اعتباری بر روی کاغذ چشم گیر است اما در عمل چیزی مشاهده نمی‌شود.

نماینده مردم صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سود 20 درصدی در موسسات مالی و اعتباری در شرایطی که وام دریافت کنید یا بخواهید سود سپرده‌گذاری خود را بگیرید متفاوت است، گفت: با مقایسه انجام شده بین این دو نوع سود اختلافاتی به چشم می‌خورد که تعجب برانگیز است.

وی با اشاره به اینکه درحال حاضر اگر 100میلیون تومان سپرده‌گذاری کنید و همین مقدار را سپرد گذاری کنید مشاهده می‌کنید که چه تفاوتی وجود دارد، اضافه کرد: قانون بانک‌داری جمهوری اسلامی در خصوص ضمانت‌های بانکی باید اصلاح شود تا در صورت عدم بازپرداخت وام توسط وام‌گیرنده ابتدا به دنبال خود فرد مورد نظر باشند نه ضامن.

دلخوش اباتری، ادامه داد: نرخ محاسبات را چه کسانی تعیین می‌کنند چرا ضامن باید برای ضمانت یک وام 25 میلیون تومانی 120میلیون تاوان دهد، ضامن باید تاوان بدهد اما به اندازه خودش.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با تاکید براینکه ابهاماتی در قانون بانک‌داری کشور وجود دارد که باید اصلاح شود، خاطرنشان کرد: بانک در جمهوری اسلامی نباید بنگاه اقتصادی باشد، بانک‌ها باید درآمد داشته باشند اما نه به این اندازه که یک شبه در بهترین چهار‌راه‌های تهران و سایر شهرها شعبه بزنند، این نوع رفتارها صحیح نیست.