×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

به گزارش میرزا کوچک نیوز،سخنگوی قوه قضائیه تأکید کرد: اگر هرکس به هر نهادی اعم از شورای نگهبان و شخصیت‌های آن توهین کند یا افترا ببندد قابل تعقیب است و مدعی‌العموم می‌تواند بدون شکایت خصوصی وارد شود.

 حجت‌الاسلام غلامحسین محسنی واژه‌ای در پاسخ به این پرسش که اگر برخی اشخاص و یا گروه‌های سیاسی در این شرایط به شورای نگهبان اهانتی کنند آیا تحت تعقیب قضایی قرار می‌گیرند یا خیر، گفت: اگر هرکس به هر نهادی اعم از شورای نگهبان و شخصیت‌های آن توهین کند مورد تعقیب قضایی قرار می‌گیرد چنان که برخی رسانه‌ها اقداماتی از این دست داشته‌اند و دادستان وارد عمل شده است.

* آزادی 4 زندانی دارای تابعیت دوگانه با مصوبه شورای عالی امنیت ملی بود

سخنگوی قوه قضائیه در پاسخ به این پرسش که یکی از 4 نفر آزادشده با نام نصرت‌الله خسروی چه‌زمانی بازداشت شده بود و آیا محکومیت وی قطعی بوده و یا به‌اتهام جاسوسی انجام گرفته، گفت: بعضی از این چهار متهم محکوم شده بودند و برخی نیز محکوم بودند اما حکم‌شان قطعی نبود و برخی نیز حکم‌شان قطعی بود.

وی ادامه داد: این کار در راستای مصوبه شورای عالی امنیت ملی بود و براساس آیین دادرسی صرف انجام نشد بلکه براساس این مصوبه آزاد شدند.

اژه‌ای در پایان در پاسخ به این پرسش که آیا تشخیص جرم سیاسی به‌عهده دادسرا است یا دادگاه، گفت: بگذارید اول این مهم تعریف شود و در قانون مشخص گردد.

سخنگوی قوه قضائیه گفت:‌ قانون تعیین می‌کند که تشخیص جرم سیاسی به‌عهده چه‌کسی است و ما نیز براساس قانون عمل خواهیم کرد.


منبع:تسنیم