×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان از برگزاری جشنواره فرهنگی و هنری فجر در رشت خبر داد.

به گزارش میرزا کوچک نیوز ، فیروز فاضلی در نشست خبری که پیش از ظهر پنج شنبه در خصوص تشریح برنامه های جشنواره فرهنگی و هنری فجر گیلان برگزار شد، اظهار کرد: شهر رشت به دلیل سابقه غنی فرهنگی و برخورداری از هنرمندان و اهالی فرهنگ با سابقه، همواره شاهد برگزاری جشنواره های مختلف فرهنگی و هنری بوده است.

وی افزود: در همین راستا جشنواره فرهنگی – هنری فجر در ایام الله دهه فجر در رشت برگزار می شود.

فاضلی تصریح کرد: این جشنواره که با همکاری فرمانداری، سازمان فرهنگی- ورزشی شهرداری، کانون های مساجد، کانون پرورش فکری، اداره کل آموزش و پرورش، میراث فرهنگی و اوقاف استان و بنیاد شهید برگزار می شود، سعی در نمایش فعالیت های تمامی مراکز و موسسات فرهنگی و هنری شهرستان رشت را دارد.

مدیرکل ارشاد اسلامی گیلان از برپایی ۴۰ غرفه در جشنواره فرهنگی و هنری فجر خبر داد و گفت: اکران همزمان فیلم‌های سینمایی جشنواره فیلم فجر، اجرای نمایش، رونمایی از کتاب، و برگزاری همایش «در بهار آزادی جای شهدا خالی» از جمله برنامه های این جشنواره فرهنگی است.

وی با بیان اینکه برگزاری همایش «در بهار آزادی جای شهدا خالی» در راستای بزرگداشت خاطره شهدای انقلاب و دفاع مقدس در گیلان است اعلام کرد: این جشنواره ساعت ۱۰ صبح ۱۳ بهمن‌ماه ۹۴ در رشت برگزار می‌شود.

«عصری با شعرای انقلاب» و آیین «شبی با قرآن» از جمله دیگر برنامه هایی است که فاضلی به برگزاری آنها در جشنواره فرهنگی – هنری فجر اشاره کرد.

این جشنواره از ۱۲ تا ۲۱ بهمن ماه در شهر رشت برگزار می شود.

در پایان این نشست از پوستر جشنواره فرهنگی و هنری فجر نیز رونمایی شد.


منبع:مهر