×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

سید محمود رزمگیر، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان صومعه‌ سرا، در نشست با خبرنگاران با بیان اینکه جامعه برای هر فردی متناسب با میزان اندیشه وی ارزش قائل است، اظهار کرد: کتابخوانی و عادت به مطالعه سبب رشد و تعالی جامعه می‌شود؛ یکی از مهمترین و اثرگذارترین راه‌های جذب کودکان به مطالعه، مطالعه والدین در منازل و مشاهده این عادت توسط کودکان است.

وی نقش والدین را در عادت به مطالعه کودکان غیرقابل انکار دانست و افزود: مطالعه و کتابخوانی سبب افزایش اعتماد به نفس، تقویت ذهن و اندیشه قوی می‌شود؛ خانواده می‌تواند نسبت به نهادینه کردن فرهنگ به مطالعه از دوران کودکی و در محیط خانه اقدام کند.

رزمگیر، قرآن را معجزه دین اسلام و از دلایل اهمیت مطالعه و کتابخوانی خواند و خاطرنشان کرد: با آغاز هفته کتاب و کتابخوانی برنامه‌های مختلفی در شهرستان صومعه‌ سرا توسط اداره فرهنگ و ارشاد اجرا خواهد شد.

وی با بیان اینکه با همکاری نهاد کتابخانه‌ های عمومی شهرستان در کتابخانه باقرالعلوم مستقر در پارک کودک صومعه‌ سرا، برنامه‌ای با حضور انجمن شعر و داستان، انجمن موسیقی، هنرهای تجسمی، کتابداران و علاقه‌مندان به کتاب و… برگزار خواهد شد، ابراز کرد: برگزاری مسابقه نقاشی حضوری با موضوع کتاب و کتابخوانی، تجلیل از علاقه‌مندان به کتاب و کتابخوانان و کتابداران شهرستان‌های ماسال، فومن و صومعه‌ سرا و اهدای کتاب به موسسات، آموزشگاه‌ها و اماکن فرهنگی شهرستان از جمله برنامه‌های اداره فرهنگ و ارشاد صومعه‌ سرا در هفته کتاب و کتابخوانی است.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی صومعه‌ سرا در پایان از رونمایی دو مجموعه شعر با عناوین” گم شدن در بن بست” اثر دکتر فرهاد رجبی و “دایناسورهای معاصر” اثر حمید اقبالدوست در هفته کتاب و کتابخوانی خبر داد و اظهار کرد: این دو مجموعه شعر شاعران صومعه‌ سرایی در سال ۹۴ به چاپ رسیده است.