×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

به گزارش میرزا کوچک نیوز:علی منتظری از برگزاری نشست بررسی مشکلات شرکت چوکا در محل وزارت صنعت، معدن و تجارت خبر داد و گفت: در نشست بررسی مسائل مرتبط با مشکلات این شرکت صنعتی، قائم مقام معاونت امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت، نماینده استاندار محترم گیلان، نمایندگان گروه هلدینگ صنایع سلولزی شرکت شستا و مدیریت شرکت چوکا نیز حضور داشتند.

منتظری افزود: این نشست با پیگیری‌های به عمل آمده توسط استاندار گیلان و مذاکرات وی با وزرای محترم صنعت، معدن و تجارت و تعاون و کار و رفاه اجتماعی جهت بررسی و رفع مشکلات شرکت چوکا برگزار شد.

وی تصریح کرد: در همین راستا براساس تصمیمات اتخاذ شده در نشست مذکور مقرر شد فعالیت شرکت چوکا ظرف چند روز آینده مجدداً آغاز شده و تولید این شرکت از سرگرفته شود.

منتظری همچنین گفت: با توجه به تمهیدات در نظر گرفته شده مقرر شد تأمین مواد اولیه شرکت مذکور برای آغاز تولید صورت پذیرد و با خرید مواد اولیه، تولید شرکت تداوم یابد.

وی افزود: طبق اعلام مدیریت شرکت چوکا دو ماه از حقوق معوقه کارگران شرکت مذکور پرداخت شده و قرار است از این ماه به صورت مرتب حقوق ماهانه کارکنان این شرکت با راه اندازی واحد پرداخت شود.

منتظری تصریح کرد: رفع بخشی از مشکلات این شرکت از محل فروش محصولات تولید شده، نیز در دستور کار قرار گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: مهمترین موضوع در زمینه تداوم فعالیت و استمرار تولید و شکوفایی شرکت چوکا بحث نوسازی اساسی آن است که دارای مصوبه سفر ریاست جمهور به استان نیز هست که باید با همکاری مناسب شرکت شستا و صندوق بازنشستگی  صورت پذیرد و مسئولان استانی نیز همراهی و همکاری لازم را در این زمینه به عمل خواهند آورد.

وی تصریح کرد: امیدواریم با مجموعه اقدامات صورت گرفته و پیگیری‌های در دست اقدام، شاهد رونق تولید و شکوفایی این شرکت باشیم و با اجرای مصوبات مرتبط با چوکا دوره جدیدی از فعالیت پایدار و پویای این مجموعه آغاز شود.