×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

سیدکاظم دلخوش، رئیس هیات عالی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی استان گیلان در خصوص برگزاری انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در استان گیلان، اظهار کرد: بر اساس برنامه زمان بندی شده فعالیت هیات‌های نظارت و اجرایی شهرستان‌ها مشخص شدند و از ۳۰ اسفند ماه تا ۶ فروردین ماه نیز ثبت نام‌ها انجام شد.

نماینده مردم صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه از ۷ تا ۱۶ فروردین نیز بررسی صلاحیت‌ها انجام شد، افزود: افرادی که رد صلاحیت شده‌‌اند، وضعیت‌شان مشخص می‌شود و براساس وظیفه‌ای که قانونگذار تعیین کرده به موضوع صلاحیت‌ها ورود پیدا کرده‌ایم و نظارت ما استصوابی نبوده است.

وی با بیان اینکه از اول اردیبهشت ماه کاندیداهایی که تایید صلاحیت شده به فرمانداری‌ها ابلاغ می‌شود، گفت: استقبال خوبی برای ثبت‌نام در شوراها را شاهد بودیم، البته در برخی از حوزه‌ها به حد نصاب ثبت‌نام برای برگزاری انتخابات شوراها نرسیدیم ولی در مجموع استقبال خوبی شده و تعداد ثبت‌نام کنندگان نسبت به دوره گذشته حدود ۱۵ درصد افزایش یافته است.

دلخوش با بیان اینکه ۱۵ هزار و ۴۰۰ نفر برای شرکت در انتخابات شوراها ثبت نام کرده‌اند، متذکر شد: از آنجایی که قانونگذار موضوع بررسی صلاحیت‌ها را سهل و آسان گرفته و ما نیز به مر قانون عمل می‌کنیم و براساس چهار مرجع اصلی به موضوع صلاحیت‌ها ورود پیدا می‌کنیم.

به گزارش خانه ملت رئیس هیات عالی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی استان گیلان افزود: در قانون انتخابات ۱۸ مورد ابهام را شاهد هستیم که باید اصلاحاتی در این زمینه انجام شود به خصوص در این زمینه که نظر مراجع چهارگانه قطعی و لازم الاجرا نیست، سبب می‌شود که آرا شخصی افراد در بررسی صلاحیت‌ها موثر باشد.