×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

به گزارش میرزا کوچک نیوز به نقل از پیک دانشجو علی جنتی وزیر ارشاد و فرهنگ در همایش بازشناسی جنبش جنگل با بیان اینکه استان گیلان در مسئله فرهنگی و هنری سرآمد در کشور است گفت: یکی از مفاخر بزرگ گیلان مرحوم میرزا است.

علی جنتی افزود: گیلان یکی از خاستگاه های توسعه و ترویج مکتب شیعه بود، میرزا کوچک آزاد مردی است که نهضت او آن طور که باید شناخته نشده است ، کوچک بود ولی برخلاف شهرتش خیلی بزرگ بود، انگیزه میرزا مکتبی و وطن دوستانه بود.

وی گفت: اندیشه میرزا نخستین بار جمهوری حکومتی را نام برد و تای پای جان ایستاد و همچون نگینی در ایران می درخشد و اندیشه و روحیه انقلابی میرزا باید فراتر از مرزهای کشور نمایان شود.

وزیر ارشاد در ادامه گفت:میرزا به شدت اعتقادی عمل می کرد و جلوی بسیاری از همراهان افراطی خود را می گرفت و علیرغم تحریفی که در تاریخ شده است میرزا یک مشروطه خواه بود که از جناح اعتدالیون مجلس حمایت می کرد و هدف نهضت خود را احیای قوانین اسلامی عنوان کرد.

در دوران دولت تدبیر و امید اقدامات خوب و ارزشمندی در تعالی سینما کشور انجام شده است و پیشنهاد میکنم که حتما به جشنواره دهه فجر سر بزنید.

علی جنتی گفت: یکی از کارهایی که از آقای شهردار می خواهم این است که کمک به کسانی که علاقه مند به کار در فضای فرهنگ هستند و با اعطای تسهیلات و معافیت های مختلف ایجاد انگیزه برای ایجاد مجتمع های فرهنگی تجاری کنند.

آنچه که در دو سال و نیم این کشور انجام شد جزو ماندگارترین اقدامات در طول تاریخ ایران بود و آنچه که در سال های قبل شعار می دادند که انرژی هسته ایی حق مسلم ماست، این حق مسلم در این دولت به نتیجه رسید.

وی در پایان گفت:اگر این دولت تشکیل نمی شد و همین روند قبل ادامه پیدا می کرد قطعا کشور به فلج اقتصادی مبتلی می شد و امیدواریم با اجرای برجام گشایشی بشود.

photo1

photo3  photo2