×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

به گزارش میرزا کوچک نیوز،معاون فرماندار صومعه سرا با اشاره به فرارسیدن نخستین سالگرد تشیع و تدفین سه شهید گمنام در این شهرستان، اظهار کرد: به همین مناسبت مراسم ویژه ای در کنار مزار این شهدا برگزار می شود.

سجاد کریمی پاشاکی حضور این شهدا را مایه افتخار مردم ولایت مدار و همیشه در صحنه صومعه سرا دانست و افزود: واژه شهادت که برگرفته از آموزه های دینی و حادثه کربلا بوده در فرهنگ ایران اسلامی ریشه عمیقی دارد.

وی فرهنگ ایثار و شهادت را نماد آزادگی و ایستادگی ملت بزرگ ایران در برابر استکبار جهانی و طاغوت عنوان کرد و گفت: این فرهنگ با رهبری داهیانه امام خمینی (ره) به وجود آمد و اکنون در سراسر جهان گسترش یافته است.

معاون فرماندار صومعه سرا با اشاره به جایگاه ویژه شهدا، ایثارگران و رزمندگان هشت سال دفاع مقدس در سطح جامعه، خاطرنشان کرد: اقتدار و عزت امروز ایران اسلامی در جهان به پشتوانه ایثار و شهادت طلبی شهدای عزیز به دست آمد.

وی برگزاری مراسم بزرگداشت برای شهدا و تکریم و تقدیر از خانواده های این عزیزان را وظیفه همه به ویژه مسئولین اعلام کرد و افزود: مسئولین باید بدانند رسیدن به این مقام و منصب را از جانفشانی و جانبازی همین عزیزان داشته و به همین دلیل باید در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت تلاش کنند.

کریمی پاشاکی  به برنامه های تدوین شده برای برگزاری مراسم نخستین سالگرد تدفین شهدای گمنام شهرستان صومعه سرا اشاره و اظهار کرد: این مراسم رأس ساعت ۱۷ عصر پنج شنبه ششم خرداد ماه برگزار می شود.

وی ضمن دعوت از مردم شهرستان صومعه سرا و خانواده های شهدا برای حضور در این مراسم، ادامه داد: این مراسم در جوار یادمان مزار شهدای گمنام در بوستان ابریشم این شهرستان برگزار و حجت الاسلام سید ابراهیم حسینی اراکی یکی از مدرسین حوزه علمیه قم سخنران این مراسم است.