×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

مدیر آموزش و پرورش صومعه سرا گفت: هنرستان کشاورزی گوهری برای شهرستان صومعه سرا است که می توان از آن درآمدزایی کرد.

به گزارش خبرنگار میرزا کوچک نیوز، مهرداد فیض بخش امروز در نشست صمیمی با خبرنگاران ضمن گرامیداشت هفته خبرنگار اظهار داشت: هنرستان کشاورزی صومعه سرا یک گوهری برای شهرستان است.

وی با بیان اینکه در استان گیلان 3 هنرستان کشاورزی وجود دارد که یکی از آن 3 تا در صومعه سرابا زمین 40 هکتاری است، افزود: در این هنرستان کارهای کشاورزی، پرورش ماهی و .. انجام می شود.

مدیر آموزش و پرورش صومعه سرا، هدف این نهاد از هنرستان کشاورزی را افزایش درآمد برای آموزش و پرورش و تربیت دانش اموزان کارآزموده دانست و گفت: با درآمد حاصل از این هنرستان مدارس را تعمیر و تجهیز می توانیم کنیم.

فیض بخش با اشاره به اینکه طرح گردشگری هنرستان کشاورزی را در دست اجرا داریم، تصریح کرد: فضای خوبی برای مسافرپذیری در این هنرستان وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه انجمن خیرین مدرسه ساز در این شهرستان تشکیل می شود، خاطرنشان کرد: با این انجمن مدارس رشد می کنند.

مدیر اموزش و پرورش صومعه سرا با اشاره به اینکه پژوهشکده دانش اموزی در این شهرستان افتتاح می شود، افزود: دانش آموزان نخبه می توانند از این آموزشکده که در رشته های کامپیوتر، زیست شناسی، شیمی، رباتیک و نانو است استفاده کنند.

فیض بخش با بیان اینکه در 11 ماهه اخیر 4 محور اصلی را دنبال کرده اند، گفت: آموزش خانواده، تزریق شور و نشاط به مدارس، توانمندسازی معلمان و تشکیل ستاد کنکور جز محورهای اصلی است.

وی با بیان اینکه جامعه خبرنگاران جامعه ای فرهیخته است، تصریح کرد: عملکردهای ادارات و نهادها توسط خبرنگاران در سطح جامعه بازتاب پیدا میکند.