×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

معاون فرماندار صومعه‌سرا گفت: دانشگاه‌ها و دانشجویان باید نسبت به امور سیاسی و اجتماعی کشور خود آگاه باشند و حضوری فعال و مثمر ثمر داشته باشند، زیرا ایران از جایگاه خاصی در سطح بین‌الملل برخوردار است.

دکتر سجاد کریمی، معاون فرماندار شهرستان صومعه‌سرا ، با بیان اینکه همواره دانشجو در تمام برهه‌های تاریخی ایران موثر در سرنوشت سیاسی و اجتماعی کشور بوده است و خواهد بود، اظهار کرد: حرکات و فعالیت‌های سیاسی و علمی دانشجویان نقش تعیین‌کننده‌ای را در سرنوشت کشور ایفا می‌کند.

وی با تاکید بر اینکه دانشجویان می‌توانند سرنوشت کشور خود را رقم زنند، افزود: در مباحث علمی، دانشگاه پیشگام در عرصه علم عمل می‌کند و انتظارست که بر مبنای رویه‌ها و اصول علمی گام بردارد.

کریمی خاطرنشان کرد: تاکید مقام معظم رهبری بر سیاسی بودن دانشگاه است، نه اینکه ابزاری دست سیاسیون باشد، یعنی دانشگاه‌ها و دانشجویان باید نسبت به امور سیاسی و اجتماعی کشور خود آگاه باشند و حضور فعال و مثمر ثمر داشته باشندف چراکه ایران از جایگاه خاصی در سطح بین‌الملل برخوردار است و در سطح معادلات منطقه می‌تواند اثرگذار باشد.

معاون فرماندار صومعه‌سرا در پایان روز دانشجو را روز تجدید میثاق با شهدای دانشجو و ارزش‌های اسلامی دانست و بیان کرد: فضای دانشگاه فضایی علمی است که در آن جریانات سیاسی به واسطه عملکرد خود دانشجویان شکل می‌گیرد، دانشگاه یک الگوی علمی برای کشور است و برای عمق بخشیدن به علم و دانش باید بر کیفیت‌بخشی دانشگاه‌ها تاکید شود، چراکه اهمیت کیفیت‌بخشی دانشگاه‌ها در کنار کمیت‌ها سبب می‌شود نسبت به ایجاد تغییرات در دانشگاه‌ها و کشور امیدوار باشیم.