×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

افزونه جلالی را نصب کنید.  .::.   برابر با : Thursday, 20 June , 2024
بخش اعظمی از اقدامات دولت سیزدهم هنوز برای مردم بازگو نشده

میرزاکوچک نیوز؛استاندار گیلان حضور در بین مردم را مهمترین هدف شهیدجمهور برشمرد و گفت: با خداوند بزرگ و رییس جمهور شهید عهدی دوباره بستم تا پای جان برای حل مشکلات مردم گیلان تلاش کنم و حتی لحظه ای کار دولت متوقف نمی‌شود.
 اسدالله عباسی ظهر (جمعه) در جمع پرشور سوگواران و سخنرانی پیش از خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه صومعه‌سرا با بیان اینکه شهید جمهور دکتر سید ابراهیم رییسی به ما مسؤولان درس اخلاق، مدیریت و ولایتمداری آموختند، گفت: مردم با حضور خود در مراسم تشییع شهید حضرت آیت الله سید ابراهیم رییسی در شهرهای تبریز، تهران، قم و مشهد و سرتاسر کشور حماسه آفریدند و نشان دادند قدردان فرزندان با اخلاص خود هستند.
وی با تأکید بر اقدامات بسیار مهم دولت سیزدهم در طول سه سال گذشته در کشور گفت: بخش اعظمی از اقدامات دولت سیزدهم هنوز برای مردم بازگو نشده و در مرور زمان تاریخ نشان خواهد داد که شهید رییسی مظلوم بودند.
استاندار گیلان با اشاره به دانش علمی و حوزوی شهید دکتر سید ابراهیم رییسی بیان کرد: شهید راه خدمت دکتر رییسی تمام علم و دانش علمی و حوزوی خودشان در طول ۴۵ سال گذشته را در طبق اخلاص گذاشت و برای حل مشکلات کشور روز و شب نداشت و در تمامی پایان هفته در حال انجام امور مردم و با سفر استانی بودند.
عباسی یکی از ویژگی‌های شهید دکتر رییسی را فسادستیزی دانست و افزود: این شهید راه خدمت و خدمتگزار بی‌منت مردم در تمامی طول مدیریتی خود در دادستانی، سازمان بازرسی، آستان قدس رضوی، قوه قضاییه و ریاست‌ جمهوری همواره فساد ستیز بود و در راه برقراری عدالت با هیچ فردی تعارف نداشتند.
وی با بیان اینکه سید الشهدای خدمت همیشه در تلاش برای رفع محرومیت در کشور بودند و در این راه جان خود را فدا کردند، تصریح: در گذشته رسم بود وزرای کشور حکم استانداران را صادر کنند اما برای نخستین بار در دولت سیزدهم حکم استانداران توسط شخص ریاست محترم جمهوری صادر و ابلاغ شد که این امر مسوولیت ما را زیادتر کرد.
نماینده عالی دولت در گیلان در ادامه با توجه به دیپلماسی قوی دولت مردمی و انقلابی با دیدگاه شگرف آیت الله رئیسی و وزیر امور خارجه شهید امیرعبدالهیان به تبعیت از رهبری معظم تصریح کرد:  دولت سیزدهم حل مشکلات کشور در حوزه‌های مختلف را به برجام و‌ کشورهای غربی گره نزد و راه دیپلماسی عزت را در پیش گرفت.
عباسی ادامه داد: در اوایل دولت سیزدهم کشور درگیر کرونا بود و روزانه چند صد نفر از مردم جان خود را از دست می دادند و حتی به ایران واکسن نمی داد که این امر نتیجه سیاست منفعلانه دولت گذشته بود ولی در کمتر از چند ماه دولت با اقدام جهادی خود واکسن را وارد کشور و بیماری کرونا را کنترل کرد.
وی توجه به توسعه محصولات کشاورزی و‌ افزایش تولید را همواره یکی از دغدغه‌‌های مهم شخص شهید دکتر رییسی دانست و بیان کرد: در ابتدای دولت سیزدهم میزان گندم مصرفی کشور ۱۱ هزار تن بوده است ولی تنها در کشور ۷/۵ تن گندم تولید می شد و مابقی از طریق واردات جبران می‌شد ولی این خسران برطرف و میزان کسری در این حوزه برطرف شد.
استاندار گیلان با بیان اینکه دکتر شهید رئیسی در طول سه سال گذشته دل نگران کشاورزان در بخش‌های مختلف بودند، گفت: در سال گذشته کشاورزان با مشکلاتی مواجه بودند و مقرر شده بود که در دوشنبه همین هفته جلسه‌ای با حضور معاون اول محترم در نهاد ریاست جمهوری برگزار شود که به دلیل شهادت دکتر رییسی لغو شد ولی این قول را می‌دهم که دیگر به مانند سال‌های گذشته شاهد بروز چنین مشکلاتی نخواهیم بود.
عباسی با اشاره به بدهی‌های بیشمار دولت گذشته به بانک مرکزی بیان کرد: دولت سیزدهم میراث‌دار ۵۵ هزار میلیارد استقراض بانکی، ۵۵۰ هزار میلیارد اسناد خزانه و ۴۴ هزار میلیارد تومان بدهی بانکی بود که تمامی آنان در طول این سه سال پرداخت شد و کشور به ساحل آرامش رسید.
وی، مردمی کردن یارانه را دیگر اقدام جهادی دولت سیزدهم با مدیریت شهید دکتر رییسی دانست و افزود: در دولت گذشته به گندم یارانه تعلق می‌گرفت و آرد تولید می‌شد ولی آرد تولید شده به کشورهای دیگر قاچاق می‌شد ولی با مردمی کردن یارانه‌، دولت جلو قاچاق آرد را گرفت.
استاندار گیلان با تاکید بر برگشت عزت در عرصه دیپلماسی به کشور در دولت سیزدهم تصریح کرد: سیاست دیپلماسی اقتصادی دولت سیزدهم بسیار موثر و فعال بود و شهید امیر عبدالهیان بر پایه عزت، دقت، عمل و ولایتمداری پایه‌های دیپلماسی کشور را مستحکم کردند که نتیجه آن اعلام عزای عمومی در چندین کشور است.
عباسی با بیان اینکه شهید حضرت آیت الله سید ابراهیم رییسی خدمت به مردم را باقیات صالحات می‌دانستند، گفت: مقام معظم رهبری بارها در فرمایشات خود از عملکرد دولت سیزدهم تمجید کردند که این مهم نشان دهنده اقدامات جهادی و شبانه‌روزی دولت و شخص شهید دکتر رییسی در طول سه سال است.

وی با اشاره به ولایتمداری سید الشهدای خدمت حضرت آیت‌الله سید ابراهیم رییسی بیان کرد: بعد از ابلاغ سیاست اقتصاد دریامحور توسط مقام معظم رهبری، سریعا جلسه‌ای با دستور شهید رییسی برگزار و دستوراتی در این خصوص توسط ایشان صادر شد و در همین راستا ۲ هزار میلیارد تومان کشتی سازی در گیلان درحال انجام است.
عباسی با اشاره به سرمایه‌گذاری یک هزار میلیارد تومانی تولید مرغ در صومعه‌سرا افزود: خدا را گواه می‌گیرم مقرر شده بود تا ریاست محترم جمهوری شهید رییسی در سفر خود به گیلان به صومعه‌سرا سفر کنند ولی قسمت نشد تا در گیلان شاهد حضور ایشان باشیم.
وی با تاکید بر تلاش شخص شهید رییسی در رفع ناترازی در حوزه های زیرساختی همچون  برق و گاز در کشور بیان کرد: قبل از روی کار آمدن دولت سیزدهم در فصول مختلف سال با مشکل برق و گاز مواجه بودیم ولی در سه سال گذشته با تاکیدات ریاست محترم جمهوری مشکل ناترازی برق و گاز در کشور و به ویژه در گیلان برطرف شد.
استاندار گیلان با بیان اینکه حضرت آیت الله سید ابراهیم رییسی در انجام امور فقط خدا و مصلحت مردم را در نظر می‌گرفتند، گفت: در بحث مردمی کردن یارانه‌ها اقدام دولت بسیار جهادی و تاریخی بود زیرا با انجام این کار دولت در معرض برخی حملات و گنایه ها قرار می‌گرفت ولی شخص شهید رئیسی در انجام امور فقط به مصلحت مردم و جلب رضایت پروردگار توجه داشتند.
عباسی با بیان اینکه شهید آیت الله رئیسی با شهادت پاداش یک عمر مجاهدت خود را دریافت کرد،گفت: وقتی کار برای خدا باشد خود پروردگار خریدار انسان است، تمامی مدیران، وزرا و استانداران با همه توان و قدرت راه شهید خدمت را ادامه داده و بنا به فرموده مقام معظم رهبری نمی‌گذاریم در راه اعتلای و توسعه کشور خللی وارد شود.

  1. دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در سایت منتشر خواهد شد.
  2. پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  3. از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد.
  4. لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  5. لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.