×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

افزونه جلالی را نصب کنید.  .::.   برابر با : Thursday, 20 June , 2024
مرگ مادر به خاطر جاماندن گاز استریل در شکمشکی

میرزاکوچک نیوز به نقل از ایران، ساعت ۱۱:۴۵ صبح دوشنبه ۱۷ آبان مأموران کلانتری ۱۱۵ رازی در تماس با بازپرس حبیب‌الله صادقی از مرگ زن جوانی در بیمارستان خبر دادند.

به‌دنبال اعلام این خبر، تحقیقات به دستور بازپرس شعبه چهارم دادسرای امور جنایی پایتخت آغاز شد. در بررسی‌های صورت گرفته مشخص شد که زن جوان به خاطر شکم درد به بیمارستان مراجعه کرده و در ادامه مشخص شد که یک تکه گاز استریل داخل بدن او جا مانده است. همزمان با مرگ زن ۲۵ ساله، پدر و همسر او از کادر درمان بیمارستانی که سه سال قبل گاز استریل را داخل بدن او جا گذاشته بودند شکایت کردند و بازپرس جنایی دستور تحقیقات و رسیدگی به این پرونده را صادر کرد.

زایمان پر دردسر

همسر فاطمه به خبرنگار «ایران» گفت: ۱۳ مهر سال ۹۷، همسرم را برای زایمان دختر دومم به بیمارستان بردیم. آن موقع دختر اولم ۲ساله بود و دکترها گفتند باید همسرم سزارین شود. یک هفته بعد از زایمان شکم درد همسرم شروع شد. او را دکتر بردیم و دکتر گفت عوارض زایمان و عمل جراحی است. اما هر ۶ ماه یک‌بار درد شکم همسرم شروع می‌شد و دکترها هم تشخیص نمی‌دادند. حتی سونوگرافی و سی‌تی‌اسکن هم موردی را نشان نداد تا اینکه ام‌آرآی انجام شد و آن زمان به ما گفتند که احتمالاً همسرت کیست داشته و این کیست بزرگ شده و باید عمل جراحی کند.

مرد جوان گفت: همسرم را پنجشنبه به اتاق عمل بردند و بعد از جراحی او را به بخش منتقل کردند. گفتند اگر حال همسرت رو به بهبود بود می‌توانی او را مرخص کنی. با گذشت یک روز از عمل باتوجه به بهبودی حال همسرم و از طرفی به خاطر هزینه‌های سنگین بیمارستان او را شنبه صبح مرخص کردم اما شنبه شب دوباره درد او شروع شد و همسرم را به بیمارستان منتقل کردم و دکترها گفتند دوباره باید عمل شود و احتمال اینکه ۵۰ درصد زنده بماند هست. او را یکشنبه صبح عمل کردند اما دیگر به هوش نیامد و بامداد دوشنبه فوت کرد. دکتر جراح بعد از عمل دوم به من گفت دکتری که دختر دومم را به دنیا آورده گاز استریل را داخل شکم همسرم جا گذاشته و گاز استریل باعث عفونت شدید و سوراخ شدن روده او شده بود. دکتر گفت هنگام عمل اول متوجه گاز استریل می‌شوند و حتی از این ماجرا فیلم هم گرفته بودند.

قتل شبه‌عمد

بازپرس شعبه چهارم دادسرای امور جنایی پایتخت دستور انتقال جسد به پزشکی قانونی برای مشخص شدن علت اصلی مرگ را صادر کرد. همچنین باتوجه به اینکه تیم جراحی زمانی که متوجه وجود گاز استریل در شکم بیمار می‌شوند اقدام به فیلمبرداری از عمل جراحی کرده بودند، بازپرس جنایی دستور داد فیلم مستند که وجود گاز استریل داخل شکم فاطمه را نشان می‌دهد ضمیمه پرونده شود.

باتوجه به اینکه مرگ زن جوان طبق ماده ۲۹۱ قانون مجازات اسلامی، قتل شبه‌عمد و قصور پزشکی بوده است، بدین ترتیب پرونده برای ادامه تحقیقات با قرارعدم صلاحیت به دادسرای جرایم پزشکی ارجاع شد.

  1. دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در سایت منتشر خواهد شد.
  2. پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  3. از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد.
  4. لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  5. لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.