×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

به گزارش روابط عمومی دادگستری کل گیلان،احمد سیاوش پور روز یکشنبه در جلسه ستاد پیشگیری از جرائم و تخلفات انتخاباتی استان در رشت افزود: مشارکت در انتخابات، از نشانه های بلوغ فکری، اجتماعی و سیاسی کشور است و مردم با شرکت در انتخابات به عنوان یک عمل مفید سیاسی و اجتماعی، به تکلیف خود عمل کرده و سرنوشت کشورشان را رقم می زنند.
سیاوش پور تصریح کرد: ایجاد فضای انتخاباتی آرام و سالم، موجبات مشارکت بدون دغدغه، حداکثری و شکوهمند مردم را فراهم می آورد.
وی با اشاره به منویات مقام معظم رهبری مبنی بر حضور حداکثری مردم در انتخابات که نشان از شکوه و عظمت نظام اسلامی دارد، اظهار کرد: حضور حداکثری مردم پاسخی است به دشمنان این مملکت تا بدانند مردم همچون گذشته به اصول خود و انقلاب پایبند بوده و همیشه در صحنه حضور دارند.
وی به فضای آرام و امن موجود در گیلان اشاره کرد و این مهم را حاصل تعاملات مناسبی دانست که بین دستگاه ها در استان وجود دارد.
رئیس کل دادگستری استان به اهمیت انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا نیز اشاره و بیان کرد: در موضوع بررسی صلاحیت افراد، بدون ملاحظه، بدون اغماض و به دور از اغراض سیاسی و جناحی اقدام شود و امیدواریم از همه جناح ها افراد سالم، فهمیده و دلسوز و پایبند به انقلاب و کشور در معرض انتخاب مردم قرار بگیرند.
سیاوش پور گفت: اگر شاهد بی توجه به تذکرات در موارد تخلف باشیم، به تکلیف خود به عنوان دستگاه قضایی در نظارت بر حسن اجرای قوانین عمل کرده و طبق قانون و بدون ملاحظه برخورد می کنیم.
بر اساس اعلام ستاد انتخابات گیلان، 15 هزار و 454 نفر برای شرکت در پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در استان ثبت نام کرده اند.
رسیدگی به صلاحیت داوطلبان پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا از هفدهم فروردین ماه جاری در فرمانداری‌ها و بخشداری‌ها آغاز شده و طبق ماده 47 قانون انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا، رسیدگی به صلاحیت داوطلبان در هیأت‌های اجرایی به مدت هفت روز انجام می‌پذیرد.
انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری همزمان با پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا ، 29 اردیبهشت ماه در سراسر میهن اسلامی برگزار خواهد شد./ایرنا