×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

میرزا کوچک نیوز:مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان اظهار کرد: بنده دکتر نجفی را فردی دیده‌ام که دل در گرو اعتلای استان دارد و گسترش فضای آزاد رسانه‌ای همیشه مورد تأکید ایشان بوده و هست.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، فیروز فاضلی در گفتگویی درخصوص اتفاقات اخیر رسانه ای در استان اظهار کرد: در فضای موجود، انتظار از رسانه ها این است که با کمک به دولت و بدنه آن در استان به وحدت و همدلی بیشتر در جهت رشد و توسعه استان کمک کنند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان گفت: استاندار گیلان در طول سه سال گذشته از هر گونه کمکی که در جهت تقویت رسانه های گیلان بوده، دریغ نداشته و خود از حامیان نقد سازنده در استان بوده است.

فاضلی ادامه داد: بنده دکتر نجفی را فردی دیده ام که دل در گرو اعتلای استان دارد و صدور مجوزهای بی شمار و بی سابقه برای رسانه های مختلف گیلان در راستای تنویر افکار عمومی و گسترش فضای آزاد رسانه ای مورد تأکید ایشان بوده و هست.

وی با بیان اینکه استاندار گیلان فردی واقع گرا، معتدل و کوشاست، تصریح کرد: هیچ گونه استبداد رأی در برخورد با رسانه ها از ایشان دید نشده و همواره تأکید بر تعامل با رسانه های منتقد داشته اند.

مديرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، نقد آزادانه را یکی از اصول مردم سالاری در کشور عنوان کرد و افزود: همان گونه که در فضای سیاسی و اجتماعی کشور مشاهده می کنید رسانه ها در زمان دولت تدبیر و امید آزادانه به نقد تمام مسئولین کشور پرداخته و گاهی حتی دستاوردهای بزرگ را هم به بوته نقد می کشانند.

فاضلی ابراز داشت: انتظار ما از رسانه های استان این است که با رعایت اخلاق رسانه ای، تخریب اشخاص و دستاوردها را نقد محسوب نکرده و با گزینش بخشی از خبر، سعی در القای نظرات یا عقاید خود نداشته باشند.

وی گفت: در طول دو سال گذشته نیز اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان به عنوان متولی حوزه رسانه در استان، مشی خود را بر این اساس قرار داده که تخلفات رسانه ها و تذکرات این اداره کل به آن ها علنی نشده و در راستای اصلاح امور رسانه ای گام برداشته شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان اذعان کرد: ما تمام فعالان رسانه ای را جزیی از خانواده فعال رسانه ای استان می دانیم و انتظار داریم تا همه در جهت اعتلای این خطه زرخیز و پرافتخار گام بردارند.

فاضلی در پایان یادآور شد: گیلانیان در همه تاریخ، مردمی شجاع، غیور، فرهنگ دوست و دانشمند بوده اند و امروز هم باید دست به دست هم دهیم تا به سوی آبادانی و سرافرازی این سرزمین گام برداریم.