×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

افزونه جلالی را نصب کنید.  .::.   برابر با : Saturday, 13 July , 2024
بیانیه اداره کل اطلاعات گیلان در خصوص دستگیری های اخیر

به گزارش پایگاه خبری میرزاکوچک نیوز؛اداره کل اطلاعات استان گیلان در خصوص دستگیری‌های اخیر بیانیه‌ای صادر کرد که نسخه‌ای در اختیار خبرگزاری مهر در استان گیلان قرار گرفته است.

در بیانیه اداره کل اطلاعات گیلان آمده است:

یک تیم مرتبط با عناصر بیگانه که در حال برنامه ریزی و اقدام برای دامن زدن به آشوب و خرابکاری در سالگرد اغتشاشات پاییز گذشته بود توسط سربازان گمنام امام زمان (عج) در اداره کل اطلاعات استان گیلان شناسایی و کلیه اعضای آن بازداشت شدند.

این تیم تشکیلاتی ۱۲ نفره که سابقه فعالیت‌های ضد امنیتی متعددی در اغتشاشات سال گذشته را نیز دارا می‌باشد، با شناسایی و گرد آوردن دیگر افراد سابقه دار در آن وقایع و فریب تعدادی از جوانان و متشکل نمودن آنها، در حال فراهم آوردن مقدمات اغتشاش و ناامنی در سطح استان گیلان و برخی شهرستان‌های استان کردستان بود که تمامی اعضای آن روز چهارشنبه ۲۵ مردادماه دستگیر شدند.

دو نفر از سرکردگان این تیم تشکیلاتی در دوره‌های براندازی نرم که توسط سرویس‌های اطلاعاتی دشمن در خارج از کشور برگزار شده‌اند آموزش دیده و پس از مراجعت به کشور، ضمن حفظ ارتباط با برگزارکنندگان شناخته شده دوره‌ها، مبالغ قابل توجهی پول از آنها دریافت کرده‌اند از نکات قابل تأمل آن است که پول‌های دریافتی از مبادی پیش گفته در پوشش کمک به خانواده آسیب دیدگان وقایع سال گذشته بوده اما در عمل جز درصد اندکی، آن هم برای رعایت پوشش، محل هزینه مابقی وجوه دریافتی وضعیت نامشخصی دارد که در دست بررسی است.

از دیگر فعالیت‌های ضد ملی این گروه ارتباط مداوم و همکاری با شبکه تروریستی صهیونیستی موسوم به اینترنشنال است. اعضای گروه با فراخوان تعدادی از مرتبطین خود در زمان‌ها و مکان‌های مشخص و انجام رفتارهای هنجارشکن، از آن صحنه‌ها فیلمبرداری کرده و تصاویر تهیه شده را به رسانه‌های معاند ارسال می‌کردند، علاوه بر آن به طور سازمان دهی شده با خانواده‌های افراد متوفی در مقطع اغتشاشات پاییز گذشته (اعم از مرتبط یا غیر مرتبط با آن وقایع) ارتباط برقرار کرده و آنها را به اغتشاشات و انجام اقدامات اعتراضی در سالگرد درگذشتگان تحریک می‌کردند.

کلیه اقدامات ضد امنیتی این تیم مستندسازی و به استحضار مرجع محترم قضائی رسیده است.

  1. دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در سایت منتشر خواهد شد.
  2. پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  3. از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد.
  4. لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  5. لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.