×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

به گزارش میرزاکوچک نیوز به نقل از گیل نگاه : با ابلاغ قانون جدید شوراها در تاریخ ۹۶/۵/۲۱ و بر اساس ماده ۳۲ قانون و تبصره های آن و بر طبق استفساریه مجلس حضور همزمان اعضای هیات مدیره اتحادیه های صنفی و هیات رئیسه اتاق اصناف ایران در شوراهای اسلامی شهر با منع قانونی روبرو شده است.

موضوعی که در گیلان مشمول مجمد جلال الدین شکریه منتخب شورای پنجم شهر رشت و نائب رئیس اتاق اصناف ایران می شود.

این مساله با استعلام فرمانداری رشت از مدیرکل دفتر امور شوراهای اسلامی وزارت کشور در مورخه ۹۶/۶/۱ حضور جلال الدین محمد شکریه پس از انجام مراسم تحلیف در شورای شهر دچار منع قانونی شده است

حال بررسی های نشان می دهد یکی دیگر از اعضای شوراهای شهر در گیلان نیز مشمول این منع قانونی می شود.

«حسن ارشاد دانا» منتخب سوم پنجمین دوره شورای اسلامی شهر صومعه سرا که رئیس اتحادیه تالارهای پذیرایی صومعه سرا و عضو هیات رئیسه اتاق اصناف این شهر است.

اطلاعات به دست آمده نشان از اخطار و اعلام قبلی فرمانداری صومعه سرا به این منتخب شورا برای تعیین وضعیت خود حکایت دارد اما او با این وجود در جلسه تعیین هیات رئیسه شورا شرکت کرده و به عنوان رئیس اولین دوره شورای شهر صومعه سرا انتخاب شد.

البته شنیده می شود با توجه به اعتراض های صورت گرفته به این مساله، جلسه تعیین شهردار صومعه سرا در شورای پنجم به زمان دیگری موکول شده است.

باید دید واکنش فرماندار صومعه سرا در مقابل این موضوع چه خواهد بود و حسن ارشاد در دوراهی اتحادیه و اصناف یا شورای شهر چه تصمیمی خواهد گرفت؟

در صورت کناره گیری ارشاد از شورای شهر مریم نیکنام وارد شورا خواهد شد.