×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

به گزارش میرزا کوچک نیوز،فرماندار صومعه‌سرا گفت: کارایی، اثربخشی، شجاعت و آگاهی‌بخشی از ویژگی‌های اخلاق حرفه‌ خبرنگاری است.

دکتر حسین اسماعیل‌‌پور در همایش روز خبرنگار که با حضور خبرنگاران استان و شهرستان صومعه‌سرا در تالار فرشتگان این شهرستان برگزار شد، ضمن تبریک روز خبرنگار با اشاره به آیه شریفه « ن والقلم و ما یسطرون» اظهار کرد: خداوند به قلم به عنوان ابزار نوشتن قسم یاد کرده است که نشان از اهمیت آن است.

وی به مجموعه بایدها و نبایدهای حرفه خبرنگاری که این حرفه را منحصربه فرد ساخته است، اشاره کرد و افزود: خبرنگاران و اصحاب اهل قلم باید در این حرفه اصل را بر دانش و فهم گذارند.

فرماندار صومعه‌سرا کارایی، اثربخشی، شجاعت و آگاهی‌بخشی را از ویژگی‌های اخلاق حرفه‌ خبرنگاری برشمرد و خاطرنشان کرد: یکی از مشکلات در حوزه خبررسانی شهرستان تعریف‌ و تمجید است. تعریف و تکذیب نیز هر دو مخرب‌اند.

وی با بیان اینکه تهمت، افترا و ورود به حریم خصوصی افراد با هدف اطلاع‌رسانی اخلاقی غیرحرفه‌ای است، تصریح کرد: تهدید و توهین یکی دیگر از مشکلات رسانه‌ای در شهرستان است.

اسماعیل‌پور به سوء استفاده برخی از حرفه مقدس خبرنگاری اشاره کرد و گفت: باید اخلاق حرفه‌ای را وارد حرفه خبرنگاری کرد تا اخلاق ما در برابر بداخلاقی‌های کسانی که خبرنگارنما هستند پایدار شود.

وی خبرنگاری را سخت‌ترین، جدی‌ترین و هنرمندانه‌ترین حرفه دانست و عنوان کرد: بنده اعتقاد دارم رسانه بازوان توانمند و اندیشه توسعه است. هر کشوری برای دستیابی به توسعه نیازمند برخورداری از خبرنگاران و اصحاب رسانه قوی است.

اسماعیل‌پور با بیان اینکه خبرنگاران سمبل آگاهی هستند، متذکر شد: نماد رشد فکری جامعه در این عرصه قابل مشاهده است. رسانه ناشر اندیشه اجتماعی، ناظر عملکرد سازمان‌ها و ناظر اجرای برنامه های توسعه است.

فرماندار صومعه‌سرا در پایان اظهار کرد: امیدست قدم‌ها و قلم‌ها در راستای اعتلای ایران اسلامی باشد./ایسنا