×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

به گزارش میرزا کوچک نیوز:زندان 500 نفری غرب گیلان در دو طبقه با حضور رئیس سازمان زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور، مدیرکل زندان‌های گیلان، رئیس کل دادگستری گیلان، معاون سیاسی، امنیتی استانداری گیلان، فرماندار صومعه‌سرا و دیگر مسئولین استانی و شهرستانی در دهستان ضیابر صومعه‌سرا افتتاح شد.

رئیس سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور روز چهارشنبه در این مراسم گفت: هر حکومتی دارای سیستمی است که زیرمجموعه های آن همچون نظامی، آموزشی و فرهنگی و … تشکیل شده است.
علی اصغر جهانگیر با اشاره به اینکه سیستم از دو بخش ساختار و فرآیند تشکیل شده، اظهار داشت: قانونمندی در هر سیستمی، موجب رشد و پیشرفت می شود.
وی ارتباط در سیستم را موضوعی مهم دانست و افزود: باید تلاش کنیم همه بخش ها و وظایف آنها را بشناسیم و برای آن ها برنامه ریزی کنیم.

وی ادامه داد: علاوه بر کمک به زندانی باید به فکر خانواده آنها هم باشیم.
علی اصغر جهانگیر نقش مشارکت خیرین را بسیار موثر دانست و افزود: تمام تلاش ما این است که نوع نگاه به یک زندانی را در جامعه تغییر دهیم .

 

مدیرکل زندان ها گیلان هم گفت: زندان ضیابر با ظرفیت 500نفر با اعتباری نزدیک به 60 میلیارد ریال به بهره برداری رسیده است.
حسینی افزود: با افتتاح این پروژه، شش هزار و 700 متر به فضای خوابگاهی افزوده، زندان غیراستاندارد فومن تعطیل و زندان صومعه سرا به بازداشتگاه تبدیل شده و تعداد زندانیان آن به نصف رسیده است.

آغاز عملیات اجرای ساخت این پروژه در سال 91 با اعتبار پنج میلیارد و 590 میلیون تومان بوده است.