×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

میرزا کوچک نیوز:به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)،منطقه گیلان،روستای امامزاده ابراهيم در 23 کيلومتری جنوب شرقي شهر شفت در گیلان قرار دارد و از مهم‏ترين جاذبه‌‏های طبيعي روستاي امامزاده ابراهيم،جاده و مسير دسترسي به آرامگاه این امامزاده است. اين مسير از جلگه‌‏ای زيبا با شاليزارها، خانه‌‏ها، رودخانه‌‏ها و کوهپايه‌‏هاي جنگلي عبور مي‏‌کند و در انتها به روستاي امامزاده ابراهيم مي‌‏رسد که بافت مسکوني جالب توجه و بسيار ديدني دارد.

آبشار قتلگاه،با ارتفاع 4 متر،که در دامنه کوه‏‌هاي جنگل (وازگاه) سرازير مي‏‌شود،چهل چشمه که در ارتفاعات گش علی سرا قرار دارند و تعداد آن‏ها معلوم نيست و رودخانه خروشان امامزاده ابراهيم که از ميان روستا عبور مي‏‌کند، از منابع مهم این روستا محسوب می شوند.رودخانه این روستا از انواع گونه‌های ارزشمند ماهی برخوردار است و صیادان هر روزه از این رودخانه انواع ماهی‌ها را صید می‌کنند. اما اخیرا مشاهده شده است که صیادان متخلف به روشی بی‌رحمانه و با استفاده از کابل برق عمومی به صید ماهیان می پردازند.

علی فرهی تکرمی،رئیس اداره محیط زیست شفت،در این خصوص به خبرنگار ایسنا گفت: صبح دیروز یک صیاد غیرمجاز ماهی،با حضور به موقع مأمورین یگان حفاظت اداره محیط زیست شفت دستگیر و تحویل مراجع قضائی شد.

وی اضافه کرد:طی تماس مردمی در خصوص صید غیرمجاز در رودخانه امامزاده ابراهیم،حوزه روستای لاسک،بلافاصله مأمورین یگان حفاظت اداره محیط زیست شفت با همکاری پاسگاه انتظامی شالماء به محل اعزام شدند و موفق به دستگیری متخلفی که در حال صید ماهیان به‌وسیله برق بود شدند.

فرهی ادامه داد:متخلف مذکور با استفاده مستقیم از کابل برق عمومی و ایجاد شوک الکتریکی در آب رودخانه به صید حدود 34 قطعه انواع ماهیان اقدام کرده بود که با حضور به موقع مأمورین یگان دستگیر و پس از تشکیل پرونده، تحویل مراجع قضائی شد.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شفت خاطرنشان کرد:این نوع صید برای افرادی که در نزدیک رودخانه ساکن هستند، بسیار خطرناک است و متأسفانه شاهد اتفاقات اینچنینی هستیم.

علی فرهی گفت:از مردم تقاضا می‌کنیم به محض رویت چنین مواردی، ضمن دور شدن از محل،مراتب را سریعأ به اداره حفاظت محیط زیست شهرستان گزارش کنند.