×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

افزونه جلالی را نصب کنید.  .::.   برابر با : Monday, 22 April , 2024
نگاهی به اقدامات اخیر سازمان اطلاعات سپاه / همه مفسدین زیر ذره‌بین؛ از عاملان فساد بانکی تا کارگزاران پروژه نفوذ

به گزارش میرزا کوچک نیوز به نقل از میزان: سازمان اطلاعات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یکی از نهادهای ارزشمند نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران محسوب می‌شود که نقش ویژه‌ای را در تامین و ارتقاء امنیت ملی ایفاء می‌کند؛ بی‌شک امنیت صددرصدی حاکم بر ایران اسلامی علی رغم حکمفرمایی فضای ملتهب امنیتی در سطح جهان و منطقه، مرهون اقدامات ایثارگونه اطلاعاتی و امنیتی اعضای نهادهایی همچون سازمان اطلاعات سپاه است.

طبق مصوبه مجلس شورای اسلامی مورخ چهارم خرداد95، تمامی دستگاه‌های اجرایی برای انتصاب اشخاص در مشاغل حساس مکلف به استعلام از قوه قضائیه، وزارت اطلاعات و سازمان اطلاعات سپاه هستند.

همچنین در تاریخ 30 اذر 1394، نمایندگان مجلس، طرح محرومیت جاسوسان از تاسیس یا عضویت در احزاب سیاسی را حسب تشخیص وزارت اطلاعات یا سازمان اطلاعات سپاه و با حکم مراجع قضایی تصویب کردند.

این مصوبات نهاد قانونگذاری کشور بیانگر اهمیت و نقش ویژه سازمان اطلاعات سپاه در موضوعات و مقوله‌های مرتبط با امور امنیتی و اطلاعاتی است.

در ادامه نگاهی خواهیم داشت به اقدامات ارزشمند اخیر سازمان اطلاعات سپاه در رصد،شناسایی و دستگیری عاملان شبکه‌های فساد اقتصادی،مجرمان امنیتی و کارگزاران پروژه نفوذ و براندازی.

کشف شبکه فساد بانکی

روز دوشنبه 29 تیرماه خبر رسید که با انجام فعالیت‌های شناسایی و اطلاعاتی فشرده توسط سازمان اطلاعات سپاه،یک شبکه فساد بانکی در کشور کشف شده که علی رستگار مدیرعامل معزول بانک ملت یکی از اعضای این باند است.

675071_978

به موجب این اقدام اطلاعاتی سازمان اطلاعات سپاه، با دستور مراجع قضایی و توسط سازمان اطلاعات سپاه، علی رستگار مدیرعامل معزول بانک ملت، به همراه معاون سابق امور بین الملل این بانک بازداشت شد.

رستگار یکی از مدیرانی بود که در جریان افشای حقوق‌های نجومی مدیران دولتی و بانکی از سمت خود استعفا کرده بود!

سردار جعفری فرمانده کل سپاه نیز در حاشیه همایش فرماندهان نیروی زمینی سپاه در مشهد در رابطه با موضوع فوق‌الذکر، اظهار کرد:این تنها یکی از پروژه‌های اطلاعاتی است که سپاه در رابطه با مسائل امنیتی و موضوع نفوذ و فسادهای اقتصادی دنبال می‌کند.

675072_720

فرمانده کل سپاه همچنین علت این بازداشت‌ها را تنها منحصر به حقوق‌های نجومی ندانست و از وقوع یک فساد بزرگتر شبکه‌ای سخن گفت؛ فسادی که ردپای برخی سیاسیون در آن به چشم می‌خورد.

کشف “جلیقه‌های انتحاری” توسط اطلاعات سپاه

در 28 تیرماه طی خبری اعلام شد،در یک عملیات مشترک توسط مراکز اطلاعاتی سپاه ثارالله کرمان و سیستان و بلوچستان یک محموله مواد منفجره، تجهیزات انفجاری و جلیقه انتحاری در کرمان کشف و ضبط شده است.

676188_970

آنطور که اعلام شد، این نوع مواد توسط گروهک‌های معاند در عملیات‌های تروریستی علیه گشتی‌های نظامی و تجمعات مردمی استفاده می‌شود.

سپاه با همکاری قوه قضائیه مبالغ کلانی را به بیت‌المال بازگرداند

22 تیرماه حجت‌الاسلام حسین طائب رئیس سازمان اطلاعات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی طی مصاحبه‌ای درباره بازتاب حقوقهای نجومی برخی مدیران در افکار عمومی، گفت: دانستن حق طبیعی مردم است و آگاهی مردم در این مسئله موجب شد که بین  مسئولین مربوطه، تحرکی ایجاد شده تا نسبت به وضعیت ولنگاری اقتصادی برخورد جدی صورت بگیرد.

675067_326

وی با بیان اینکه ملت از مسئولین انتظار دارند تا با این‌گونه اعمال و رفتار ناپسند برخورد شود، تصریح کرد: مسئولین اجرایی کشور از جمله دستگاه قضایی بدون اغماض باید با متخلفین برخورد و گزارش این تخلف را به مردم منعکس کند زیرا در احقاق حقوق ملت، هیچ تعارفی با کسی وجود ندارد.

رئیس سازمان اطلاعات سپاه پاسداران با اشاره به اینکه این سازمان همانند گذشته به پرونده‌های مفاسد اقتصادی کلان کشور ورود می‌کند، اعلام کرد: اطلاعات سپاه در موضوع تخلفهای اقتصادی و مسائل دیگر کشور همیشه فعال بوده و  در حال حاضر پرونده‌های جدی در دستور کار دارد.

حجت‌الاسلام طائب با تأکید بر اینکه آن چیزی که سازمان اطلاعات سپاه در پیگیری تخلفهای اقتصادی دنبال می‌کند، استیفای حقوق مردم و بیت‌المال مسلمین است، متذکر شد: خوشبختانه سازمان اطلاعات سپاه در این حوزه موفقیتهای خوب و چشمگیری داشته که با همکاری دستگاه قضایی توانستیم مبالغ کلانی را به بیت المال برگردانیم.

عالی‌ترین مقام امنیتی سپاه پاسداران در خاتمه تأکید کرد: سازمان اطلاعات در حال رصدکردن پشت‌پرده این‌گونه تخلفات است و اگر این روند را متخلفان ادامه بدهند مطمئن باشند با برخورد قاطع و قانونی روبه‌رو خواهند شد.

کشف 960 بوته گراس توسط اطلاعات سپاه

در 20 تیرماه معاونت اطلاعات سپاه استان البرز با بهره گیری از منابع اطلاعاتی خود موفق شد مزرعه ای را که در آن گیاه ماریوجوآنا (گراس) کشت می شد،کشف و منهدم نماید.

675088_158

طی بازرسی که از محل فوق در روستای قره قباد با رعایت موازین شرعی و قانونی و حفظ حقوق شهروندی صورت گرفت مقدار 960 بوته گراس از دو قطعه زمین کشف گردید.

گفتني است متهم اصلی در محل حضور نداشته ولی متهم ردیف دوم در حین آبیاری مزرعه بوده که پس از تعقیب و گریز توسط نیروهای اطلاعاتی دستگیر می گردد که بعد از بازجویی های اولیه به عوامل ناجا تحویل داده می شود.

کشف محموله میلیاردی قاچاق توسط اطلاعات سپاه

در 10 تیرماه با تلاش نیروهای سازمان اطلاعات سپاه فجر استان فارس محمولۀ چهل و دو هزار کیلوگرمی برنج قاچاق به ارزش یک میلیارد و ششصد میلیون ریال کشف شد.

675073_325

یک منبع آگاه در رابطه با کشف این محموله قاچاق گفت: این محموله قاچاق فاقد هرگونه اسناد قانونی، گمرکی و تاییدیه سلامت می باشد.

وی با بیان اینکه طِی عملیات غافگیرانه نیروهای سازمان اطلاعات سپاه فجر سه نفر دستگیر شده اند، گفت:  این محموله قاچاق توسط دو دستگاه کامیون از یکی از نقاط مرزی کشور  به شهرستان شیراز منتقل شده است، متهمان دستگیر شده نیز  پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی تحویل داده شده اند.

این منبع آگاه با تاکید بر عزم سازمان اطلاعات سپاه فجر فارس بر مبارزه با شبکه های قاچاق کالا، گفت: مبارزه با شبکه های سازمان یافته قاچاق کالا، تقویت تولید ملی و حفظ اشتغال را پِی داشته و گام موثری در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی است.

وی با تاکید بر اینکه مبارزه با شبکه های قاچاق مواد غذایی یکی از اهداف مهم سازمان اطلاعات سپاه فجر فارس است، گفت: پخش محصولات غذایی قاچاق که در اکثر موارد دارای تاییدیه بهداشت و سلامت هم نیستند سلامت جامعه را مورد تهدید قرار می دهد، این محمولۀ برنج قاچاق نیز فاقد هرگونه تاییدیه بهداشت و سلامت بوده است.

این منبع آگاه با بیان اینکه متهم اصلی پرونده به نام ” خ . ا ” با هوشیاری و اِشراف نیروهای اطلاعاتی دستگیر شده است، گفت: با تلاش نیروهای امنیتی سپاه فجر و  رصد اطلاعاتی، ارتباطات متهم اصلی با سایر افراد، چگونگی قاچاق محصولات از سوی وی به داخل کشور و نحوه حمل آن به نقاط مختلف کشف شده و  سایر اعضای این شبکه قاچاق نیز تحت پیگرد قانونی قرار خواهند گرفت.

وی در پایان صحبت هایش با تاکید بر اینکه هوشیاری مردم و همکاری با دستگاه های مسئول در برخورد با پدیده شوم قاچاق و شبکه های سازمان یافته قاچاق کالا بسیار تاثیرگذار و مهم است، به روابط عمومی سپاه فجر استان فارس گفت: مردم در صورت مشاهده هرگونه فعالیت اقتصادی غیرمجاز بخصوص قاچاق کالا، موارد به تلفن 114 ستاد خبری اطلاعات بسیج اطلاع دهند تا در اسرع وقت با متخلفان برخورد قانونی صورت پذیرد.

دستگیری یکی از سرشبکه‌های پروژه براندازی نرم

26 خرداد  ماه سال جاری روابط عمومی سپاه ثارالله استان کرمان در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که طی اقدامات اطلاعاتی گسترده در فضای مجازی و حقیقی یکی از سرشبکه‌های اصلی وابسته به بیگانگان که ماموریت‌های مختلفی در راستای تحقق اهداف شوم دشمنان نظام انجام داده بود توسط سازمان اطلاعات سپاه ثارالله کرمان شناسایی و دستگیر شد.

675070_520بر اساس این اطلاعیه، این فرد که نازنین زاغری تبعه ایرانی – انگلیسی است که در تاریخ 15 فروردین سال جاری توسط نیروهای سازمان اطلاعات سپاه کرمان در فرودگاه امام خمینی (ره) دستگیر و به کرمان منتقل شد و با عضویت در شرکت‌ها و موسسات بیگانه در طراحی و اجرای پروژه‌های رسانه ای و سایبری با موضوع براندازی نرم نظام مقدس جمهوری اسلامی مشارکت داشته است.

بنابراعلام سپاه ثارالله استان کرمان  نامبرده یکی از سرشبکه‌های اصلی موسسات معاند بوده که تحت هدایت و حمایت سرویس‌های رسانه‌ای و جاسوسی دولت‌های بیگانه فعالیت‌‌های مجرمانه خود را طی سالیان گذشته انجام داده است.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

  1. دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در سایت منتشر خواهد شد.
  2. پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  3. از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد.
  4. لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  5. لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.