×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

به گزارش میرزا کوچک نیوز:رئیس اداره تبلیغات اسلامی صومعه سرا از اجرای برنامه های مختلفی من جمله برگزاری گفتمان های دینی در سطح مدارس و دانشگاه ها، جشن هفته وحدت در مساجد و برگزای محافل انس در نه خانه قرآنی و دو موسسه قرآنی صومعه سرا در هفته وحدت خبر داد.

حجت الاسلام و المسلمین منوچهر احمدی پور رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان صومعه سرا با تبریک فرا رسیدن هفته وحدت و سالروز میلاد رسول اکرم(ص) اظهار کرد: هفته وحدت بنا به تدبیر امام راحل(ره) از 12ربیع الاول به روایت اهل تسنن تا 17ربیع الاول به روایت اهل تشیع نامگذاری شده است.

وی با بیان اینکه هفته وحدت و میلاد با سعادت رسول مکرم اسلام(ص) نقطه عطفی در زندگی مسلمانان اعم از شیعه و سنی است،افزود:هفته وحدت نماد همبستگی شیعه و سنی است.

حجت الاسلام احمدی پور به علل و اهمیت نامگذاری هفته وحدت اشاره و خاطر نشان کرد:دین مبین اسلام دینی کامل و تحریف نشده است و معلم این دین رسول مکرم اسلام می باشد که مورد قبول اهل تسنن و تشیع است.

وی قرآن را کتابی آسمانی و جامع برای راهنمایی همه بشریت و عاملی برای اتحاد و همدلی دانست و عنوان کرد: وحدت و همدلی امت اسلامی رمز موفقیت و پیروزی انقلاب اسلامی بوده است و در این راه شهدای اهل تسنن و تشیع نیز به شهادت رسیدند.

حجت الاسلام احمدی پور با بیان اینکه به مناسبت هفته وحدت برنامه های متعدد و متنوعی در شهرستان پیش بینی شده است،ادامه داد:در این ایام 50مبلغ و مبلغه به مساجد، کانونهای فرهنگی،حسینیه های شهرستان و… اعزام می شوند.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی صومعه سرا در پایان اظهار کرد:برگزاری گفتمان های دینی در سطح مدارس و دانشگاه ها، ارسال پیامک، آذین بندی،غباررویی مزار شهدا، جشن هفته وحدت در مساجد،دیدار با خانواده شهدا،برگزاری محافل انس در نه خانه قرآنی و  دو موسسه قرآنی از جمله برنامه های هفته وحدت در صومعه سرا می باشد.


منبع:ایسنا واحد گیلان