×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

به گزارش میرزا کوچک نیوز، به نقل از واران خبر:ابراهیم جلالیان با اشاره به اینکه عملکرد صندوق کارآفرینی امید این شهرستان، در سال ۹۴ در جهت تقویت برنامه های دولت و تدبیر و امید بوده است اظهار داشت : تسهیلات صندوق کارآفرینی امید با اولویت قرار دادن طرح های کارآفرینی دارای توجیه فنی و اقتصادی و حمایت از کسب و کارهای کوچک در راستای ایجاد اشتغال پایدار پرداخت می شود.
وی در ادامه به سیاست ها و برنامه های دولت یازدهم در رونق فضای کسب و کار و اشتغال در جامعه اشاره کرد و گفت:صندوق کارآفرینی امید شهرستان صومعه سرا در سال گذشته موفق به پرداخت ۳۲۰ فقره تسهیلات بالغ بر ۳۵میلیارد ریال (معادل ۳میلیارد و ۵۰۰میلیون تومان ) شده است .
وی افزود : با این مبلغ برای ۲۷۳نفر به طور مستقیم و ۵۰۰نفر به صورت غیر مستقیم ایجاد شغل شده است .
وی اقدامات این صندوق را در بخش های مختلف کار فرمایی ، کار آفرینی ، پشتیبان ، خود اشتغالی ، ازدواج مطلوب ارزیابی و افزود : در سال ۹۳ اعتباری معادل ۱میلیارد و ۳۰۰میلیون تومان تسهیلات پرداخت شده بود که در سال ۹۴ با ۳۵درصد رشد به ۳میلیارد و ۵۰۰میلیون تومان رسید .
جلالیان با اشاره به اینکه این صندوق در دو حوزه پرداخت تسهیلات و دریافت مطالبات عملکرد خوبی داشته است افزود :
ضریب اعتباری شهرستان صومعه سرا از ۶ به ۷ ارتقایافته است و این امر شعبه شهرستان صومعه سرا را به شعبه درجه یک و در ردیف شهرستان های رشت و رودبار قرار داده است .
وی با اشاره به اینکه سال جاری دولت عزم جدی تری در زمینه اشتغال دارد افزود : اعتبار بیشتری باتوجه به عملکرد این صندوق درشهرستان در سال جاری به مردم اختصاص خواهد یافت .