×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گیلان با بیان اینکه امسال پذیرای 36 میلیون گردشگر در این استان بودیم، گفت: گیلان برای پذیرایی از گردشگران نوروزی آماده است.

به گزارش میرزا کوچک نیوز،رضا علیزاده امروز با اشاره به آمادگی گیلان برای پذیرایی از گردشگران و مسافران نوروزی اظهار کرد: از اکنون تمام واحدهای اقامتی و گردشگری گیلان برای پذیرایی از مسافران و مهمانان نوروزی آماده شده است.

وی با بیان اینکه حدود یک‌هزار و 498 واحد گردشگری در گیلان فعالیت می‌کنند، افزود: این تعداد دارای 7 هزار و 660 اتاق است.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گیلان ظرفیت تخت واحدهای اقامتی استان را به بیش از 22 هزار و 27 تخت عنوان کرد و گفت: این مقدار تکاپوی گردشگران را نمی‌دهد و از وجود مسافرکاشانه‌ها و مهمانپذیرها استفاده می‌شود.

وی به پذیرایی از 36 میلیون نفر گردشگر در گیلان طی سال جاری اشاره کرد و یادآور شد: این میزان گردشگر نسبت به سال گذشته 61 درصد رشد داشته است.

علیزاده گیلان را مقصد بسیاری از گردشگران دانست و خاطرنشان کرد: افزایش ورود گردشگران به گیلان نشان می‌دهد که انگیزه سفر به این استان زیاد است.

وی سند گردشگری در گیلان را فرابخشی خواند و تصریح کرد: راه‌ها باید ایمن شوند و شرایط برای حضور خودروهای گردشگران به خوبی مهیا شود ضمن اینکه نوروز 94 تعداد یک‌میلیون و 67 هزار خودرو وارد گیلان شده بودند و افزایش ورود خودروهای گردشگران در نوروز 95 پیش‌بینی می‌شود.

این مسئول با اشاره به اینکه در بحث هتل‌داران تعداد 18 هزار تخت آماده پذیرایی از مسافران نوروزی است، خاطرنشان کرد: 50 درصد این واحدها رزرو غیابی صورت می‌گیرد.

وی بازرسی از عملکرد دفاتر خدمات مسافری و گردشگری خارجی را از برنامه‌ها عنوان کرد و یادآور شد: بازرسی مستمر از تاسیسات گردشگری گیلان جزو برنامه‌های مهم محسوب می‌شود ضمن اینکه در سال جاری بیش از چهار هزار و 137 مورد بازرسی از این تاسیسات در استان صورت گرفته است.


منبع:فارس