×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

به گزارش پایگاه خبری میرزا کوچک نیوز به نقل از تسنیم:علی اصغر داداش پور صبح امروز در نشست خبری در رشت با اشاره به اینکه تاکنون 28 هزار جعبه تخم نوغان در سراسر کشور توزیع شده است اظهار داشت: 45 درصد از میزان تخم نوغان‌های توزیع شده در کشور، سهم استان گیلان است.

رئیس مرکز توسعه نوغانداری کشور با بیان اینکه تاکنون 12 هزار و 600 جعبه تخم نوغان در استان گیلان توزیع شده و امسال استقبال خوبی از این صنعت در استان گیلان صورت گرفته است تصریح کرد: پیش بینی می‌شود از 20 خردادماه امسال، پیله‌های‌تر نوغانداران گیلانی وارد بازار شود.

داداش‌پور با تاکید بر اینکه پیله‌تر تولیدی از 23 اردیبهشت ماه در کشور وارد بازار شده است و نوغانداران، فروش محصول تولیدی خود را به‌خوبی انجام دادند خاطرنشان کرد: قیمت تضمینی پیله‌تر در طول 4 سال گذشته 53 درصد افزایش یافته و از 11 هزار تومان به 18 هزار و 104 تومان رسیده است.

رئیس مرکز توسعه نوغانداری کشور با اشاره به اینکه امسال تاکنون بیش از 200 تن پیله‌تر توسط بخش غیردولتی در کشور خریداری شده  تاکید کرد: خرید پیله‌تر توسط بخش غیردولتی به‌صورت توافقی و بالاتر از قیمت تضمینی پیله‌تر هر کیلو 25 هزار تومان خریداری شده است.

وی با تاکید بر اینکه بازار ظرفیت افزایش قیمت خرید پیله‌تر را از نوغانداران دارد خاطرنشان کرد: توصیه می‌شود با توجه به شرایط اقلیمی، نوغانداران گیلانی ذخیره سازی یک مرحله برگ توت را مدنظر قرار داده و برداشت برگ را با توجه به گرمای هوا در صبح و غروب انجام دهند.