×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

به گزارش میرزا کوچک نیوز:علیرضا حاجیان زاده در حاشیه مراسم افتتاح اولین سایت کودک و نوجوان کشور که عصر چهارشنبه در شهرستان صومعه سرا به بهره برداری رسید در جمع خبرنگاران گفت: ۹۳۷ مرکز کانون پرورش فکری کودک و نوجوان درکشور فعالیت می کنند.

وی با اشاره به فعالیت حدود ۱۱۵ مرکز به صورت سیار، افزود: این مراکز که به صورت ماشین های مجهز به کتابخانه و مربیان همراه هستند در روستاها و مناطق مرزی دور دست حضور می یابند.

مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با اشاره به فعالیت۵۳ مرکز پستی، خاطرنشان کرد: این مراکز مربوط به روستاها و مناطقی بوده که نمی توانند از مرکز سیار استفاده و به همین دلیل کتابها از طریق پست ارسال می شود.

وی مابقی را جزء مراکز ثابت کانون پرورش فکری کودک و نوجوانان اعلام کرد و یادآورشد: در این مراکز ۴۲ فعالیت فرهنگی و هنری صورت گرفته و مربیان نیز برای آموزش کودکان و نوجوانان و پر کردن اوقات فراغت آنها در این مراکز حضور می یابند.

ساماندهی سالن های سنمایی کودک و نوجوان

حاجیان زاده در ادامه به ۱۰۰ سالن سینمایی کانون پرورش فکری کودک و نوجوان  اشاره کرد و گفت: با همکاری وزارت آموزش و پرورش حدود ۱۶۰ سالن این وزارتخانه نیز شناسایی شده که در حال بازسازی و فراهم کردن امکانات دیجیتال و صوت دالبی برای اکران فیلم های سینمایی کودک و نوجوان است.

وی با بیان اینکه کانون پرورش فکری کودک و نوجوان دارای آرشیو بسیار خوبی از فیلم های سینمایی انیمیشن و زنده  است، تصریح کرد: این آرشیو شناسایی و درحال بازسازی بوده و ان شاء الله در آینده ای نزدیک شاهد اکران فیلم های سینمایی کودک و نوجوان در سالن های این مرکز خواهیم بود.

مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ادامه داد: این مرکز به حوزه سینمایی کودک و ساخت انیمیشن و فیلم های سینمایی نیز توجه ویژه داشته و در حال حاضر نیز در حال ساخت یک فیلم سینمایی به کارگرادانی محمدعلی طالبی است.

به گفته این مسئول چند فیلم سینمایی نیز در حال تدوین و آماده سازی فیلمنامه بوده که در سال ۹۵ به بازار سینمایی کودک و نوجوانان عرضه می شود.

ساماندهی فضای مجازی حوزه کودک و نوجوان اولویت کاری کانون

مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با بیان اینکه در حوزه فناوری نوین نیز در حال فعالیت هستند، گفت: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان بیش از ۵۰سال سابقه فعالیت داشته که اکثر فعالیت های آن به صورت سنتی است.

وی حضور در حوزه فناوری های نوین را ضروری دانست و خاطرنشان کرد: کانون پرورش فکری علاوه بر فعالیت های سنتی خود به فناوری روز دنیا نیز ورود پیدا کرده است.

حاجیان زاده به تولید ۱۵ کتاب الکترونیکی نیز اشاره و تصریح کرد: ۳۵ بازی رایانه ای ساخته و پرتال کودک و نوجوان نیز در حال ساخت بوده که بزودی شاهد راه اندازی آن خواهیم بود.

وی با بیان اینکه این پرتال پاسخگوی بسیاری از نیازهای کودکان و نوجوانان و خانواده های است، اظهار کرد: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در بحث « IPTV»که همان تلویزیون اینترنتی کودک و نوجوان بوده وارد شده و مقدمات اولیه فعالیت این تلویزیون فراهم شده است.

ضرورت ایجاد سایت کودک و نوجوان در کانون های سراسر کشور

حاجیان زاده در ادامه با افتتاح اولین سایت کودک و نوجوان کشور در شهرستان صومعه سرا اشاره کرد و افزود: استان گیلان دو سایت کودک آماده کرده که امروز به بهره برداری رسید.

وی با بیان اینکه امیدواریم این دو مرکز زمینه مجهز شدن سایر مراکز کشور شود، یادآود شد: مجهز شدن کانون های پرورش فکری کودک و نوجوان بسترهای مناسب برای آموزش مهارت های کامپیوتری و بازی های رایانه، استفاده سالم و مناسب از سایت های آموزشی را برای کودکان و نوجوانان فراهم می کند.

مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان  به سفارش ساخت اپلیکیشن های مخصوص کودکان و نوجوانان اشاره کرد و ادامه داد: ورود به این عرصه یکی از اولویت های سال جاری کانون پرورش فکری کودک و نوجوان است.

همچنین در حاشیه این مراسم از بازی رایانه ای «مبارزان جنگل» نیز رونمایی شد./مهر