×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

به گزارش میرزا کوچک نیوز،بارش باران و برف از روز گذشته در این شهرستان آغاز شده و اکنون بارش برف ادامه دارد.

علی فتح‌الهی در جریان بازدید از محورهای مواصلاتی تالش با اشاره به اینکه مشکل قطعی گاز در شهرستان نداریم اظهار کرد: اگر سرمای هوا بیشتر شود هماهنگی لازم برای تامین سوخت مورد نیاز شهروندان با مرکز استان انجام می‌شود.

وی به تعطیلی مدارس مقاطع ابتدایی نوبت صبح و عصر در مناطق جلگه‌ای و کوهپایه‌ای تالش اشاره کرد و افزود: تعطیلی مدارس به دلیل جلوگیری از بروز مشکلات احتمالی برای دانش‌آموزان انجام شده است.

فرماندار تالش با بیان اینکه ستاد بحران تالش تشکیل شده است، تصریح کرد: تمام خودروهای دولتی و بخش خصوصی برای امدادرسانی و ارائه خدمات در بخش‌های مختلف شناسایی شده است.

فتح‌الهی از ایجاد بانک اطلاعاتی ماشین‌آلات دستگاه‌ها برای ارائه خدمات به شهروندان در تالش خبر داد و بیان کرد: تمام رانندگان و ماشین‌آلات امدادرسان دولتی و بخش خصوصی مشخص شدند.

وی به میانگین عمر 23 ساله ماشین‌آلات راهسازی در گیلان اشاره کرد و گفت: امسال 400 میلیون تومان برای نوسازی ناوگان راهسازی تالش اختصاص داده شده و قرار است معادل این مبلغ از محل اعتبارات ملی تامین شود.

فرماندار تالش با اشاره به خرید دو دستگاه ماشین‌آلات راهسازی برای این شهرستان، خاطرنشان کرد: اقدام‌های اداری در حال انجام و پیگیری است و امیدواریم سال آینده دو دستگاه ماشین‌آلات مذکور به ناوگان راهداری تالش اضافه شود.

82484541M

*نوسازی ماشین‌آلات راهسازی تالش در 10 سال آینده

فتح‌الهی از نوسازی ماشین‌آلات راهسازی تالش در مدت هفت تا 10 سال آینده خبر داد و یادآور شد: اعتبارات نوسازی ناوگان مذکور از محل ماده 10 و 12 ستاد بحران تامین می‌شود.

وی با اشاره به تجهیز و بروزرسانی هواشناسی تالش، اظهار کرد: اعتبارات مذکور بسیار موثر واقع شده و فرمانداری تالش به عنوان فرمانداری نمونه در استان‌های شمالی کشور معرفی شده است.

فرماندار تالش به اختصاص 120 میلیون تومان برای بهسازی محور اسالم ـ خلخال اشاره کرد و افزود: نصب تابلوی ال.ای.دی در پلیس راه اسالم ـ خلخال با هماهنگی بخشدار و سازمان هواشناسی نصب و راه‌اندازی شده است.

فتح‌الهی با بیان اینکه هواشناسی گیلان هشدارهای لازم به منظور ورود سامانه سرد و بارشی را در روزهای گذشته اطلاع‌رسانی کرده است، تصریح کرد: تمام دستگاه‌های اجرایی تالش آماده‌باش هستند.

وی به بازدید از محور اسالم ـ خلخال اشاره کرد و گفت: تمام محورهای مواصلاتی شهری و روستایی تالش باز است و ارتفاع برف در حاشیه جاده‌ها به 55 سانتی‌متر رسیده است.

فرماندار تالش با اشاره به اینکه مشکلی در تردد جاده‌های این شهرستان وجود ندارد، خاطرنشان کرد: در برخی از محورها تردد با زنجیر چرخ ایمن‌تر و راحت‌تر است.

فتح‌الهی بارش برف در جلگه را 10 سانتی‌متر خواند و یادآور شد: تمهیدات لازم برای تامین مواد سوختی، آرد و … اندیشیده شده و مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

وی به حضور بخشداران در مناطق مختلف اشاره کرد و گفت: تمام یگان‌های امدادی در حال فعالیت هستند.

365596M