×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

حسین بالو ظهر سه شنبه در جلسه ستاد برگزاری امتحانات پایانی خرداد ماه، اظهار کرد: امتحانات نهایی خرداد ماه امسال در پایه‌های نهم و دوازدهم به صورت حضوری و سایر پایه‌های تحصیلی به صورت غیرحضوری از تاریخ ۲۷ اردیبهشت ماه تا ۲۴ خرداد ماه برگزار می‌شود.

وی با اشاره به اینکه دو هزار و ۱۴۲ دانش آموز در این دو پایه تحصیل می‌کنند، افزود: از این تعداد ۸۳۱ دانش آموز در امتحانات پایه دوازدهم در ۱۳ حوزه امتحانی و هزار و ۳۱۱ دانش آموز نیز در پایه نهم امتحان می‌دهند.

رئیس آموزش و پرورش صومعه سرا بیان کرد: به منظور حفظ سلامت دانش آموزان و عوامل اجرایی، تمام حوزه‌های امتحانی از تهویه کافی و فضای مناسب برخوردار بوده و در هر حوزه دانش آموزان با فاصله دو متر از یکدیگر قرار می‌گیرند.

وی تاکید کرد: دانش آموزان و عوامل اجرایی هنگام ورود به حوزه‌های امتحانی توسط مراقبین بهداشت و سلامت مورد تب سنجی قرار گرفته و در طول برگزاری آزمون‌ها بر استفاده از ماسک و رعایت موارد بهداشتی نظارت کافی صورت می‌گیردو به طور مستمر و پس از هر امتحان نظافت و گندزدایی حوزه‌ها انجام می‌شود.

بالو تصریح کرد: طراحی سوالات امتحانات نهایی پایه دوازدهم به صورت هماهنگ کشوری توسط مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی و سوالات پایه نهم نیز به صورت هماهنگ شهرستانی توسط طراحان سوال منطقه بر مبنای آموزش در شرایط قرمز شیوع بیماری کرونا انجام می‌شود.

منبع خبر : مهر