×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

به گزارش میرزا کوچک نیوز به نقل از واران خبر:رئیس اداره  تامین اجتماعی شعبه صومعه سرا در گفتگو با خبرنگار ایرنا ضمن تبریک فرا رسیدن هفته تامین اجتماعی اظهار داشت :سازمان تامین اجتماعی بزرگترین  سازمان بیمه گر کشور است که به صورت عمومی و غیر دولتی اداره می شود و منابع آن از محل حق بیمه های پرداختی بیمه شدگان و کارفرمایان تأمین می گردد.
سید ابراهیم عظیمی افزود :هدف شعبه صومعه سرا ارائه خدمات مناسب به بیمه شدگان محترم  و افزایش بهره وری می باشد .
وی ارائه خدمات را در این شعبه مطلوب ارزیابی کرد و افزود : جمعیت  تحت پوشش تامین اجتماعی صومعه سرا در پایان سال گذشته ، ۱۳هزارو ۹۵۱ نفر بیمه شده اصلی و ۳۱۰۶  نفر مستمری بگیر است که با احتساب افراد تبعی ، جمعیت بهره مند از خدمات درمانی این شعبه به ۴۰هزار و۹۹۶  نفر می رسد .
عظیمی با اشاره به اینکه مجموع حق بیمه های دریافتی در شعبه صومعه سرا تنها ۷۵ درصد هزینه های تعهداتی تامین اجتماعی را پوشش داده است افزود :
مجموع پرداختی بابت تعهدات کوتاه مدت شعبه صومعه سرا در سال ۹۴ بالغ بر ۴۲ میلیارد ۸۱۰ میلیون ریال و مجموع پرداختی بابت تعهدات بلند مدت شعبه صومعه سرا در سال ۹۴ بالغ بر ۳۵۵ میلیارد و۲۳۹ میلیون ریال بوده است .
وی افزود : به منظور بهره مندی بیمه شدگان از مزایای دفترچه درمانی تعداد ۲۱هزار۶۸۷ فقره دفترچه صادر شده که از آن میان تعداد ۱۹۸۸ فقره برای بار اولین بار صادر گردیده بود .
وی با اشاره به اینکه     سازمان تامین اجتماعی در سالهای اخیر همسو با برنامه های دولت در راستای اشاعه خدمات الکترونیکی  اقدامات فراوانی را داشته است افزود : دریافت لیست حق بیمه از کارفرمایان،صدور فیش حق بیمه برا ی بیمه شدگان،پرداخت حق بیمه،مشاهده سوابق بیمه ای ،مشاهده و دریافت فیش مستمری ها ،مشاهده و دریافت احکام مستمری ها ،ثبت اعتراض به سوابق بیمه ای ،ابلاغ الکترونیکی، صدور دفترچه درمانی در تمام شعب کشور بدون در نظر گرفتن آخرین شعبه پرداخت حق بیمه ، از جمله اقداماتی بوده که سبب تسهیل ارائه تعهدات و افزایش رضایتمندی نسبت به توسعه و برقراری شرایط لازم در خصوص بهره مندی بیمه شدگان ، کارفرمایان و مستمری بگیران صورت پذیرفته است .
عظیمی در ادامه به جایگاه  مهم تأمین اجتماعی در قانون اساسی اشاره کرد واظهار داشت : تأمین اجتماعی یک حق برای همه آحاد جامعه است .
وی افزود : مردم شهرستان صومعه سرا می توانند با پرداخت  حداقل ۴۸ هزارتومان  تحت پوشش این سازمان قرار گرفته و از مزایای آن بهره مند شوند .
وی در ادامه افزود : مردم شهرستان صومعه سرا  که جهت آشنایی با انواع نرخ های بیمه ای به شعبه تامین اجتماعی شهرستان صومعه سرا مراجعه نمایند