×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

به گزارش میرزا کوچک نیوز، کاظم دلخوش ظهر دیروز در هجدهمین جشنواره خیرین مدرسه‌ساز استان گیلان که با حضور جمعی از مسئولان کشوری و استانی و خیرین برگزار شد، اظهار داشت: در 8 سالی که نماینده مردم در مجلس بودم توانستیم 59 مدرسه در صومعه‌سرا احداث کنیم و اکنون نیز برای هرگونه کمک به آموزش و پرورش و خیرین آماده هستیم.

وی با بیان اینکه اکنون رشد جمعیت در استان گیلان منفی است، افزود: مدرسه‌هایی که در بعضی از روستاها ساختیم به متروکه تبدیل شده و نمی‌توان از آن به‌عنوان فضای آموزشی استفاده کرد.

نماینده منتخب مردم در مجلس شورای اسلامی صومعه‌سرا با بیان اینکه رشد جمعیت در استان‌های مختلف متفاوت است، تصریح کرد: اگر به سمت مدرسه‌سازی در گیلان برویم زحمات همکاران کمرنگ‌تر می‌شود و بهتر است مدارس را از نظر تجهیزات و امکانات تقویت کنیم.

دلخوش با اشاره به اینکه برای جلوگیری از مهاجرت مردم از روستا به شهرها فضاهای ورزشی ایجاد شود، تأکید کرد: آموزش و پرورش با ایجاد این فضاها علاوه بر جلوگیری از مهاجرت می‌تواند درآمدزایی نیز کند.

وی تعداد جوانان بیکار صومعه‌سرا را حدود 11 هزار نفر اعلام کرد و خاطرنشان کرد: امروزه سن اشتغال و ازدواج در بین جوانان افزایش یافته است./تسنیم