×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

به گزارش میرزا کوچک نیوز،سید کاظم دلخوش اباتری در خصوص نامه نگاری جانشین ولیعهد عربستان با ایران برای حل بحران یمن گفت: عربستان از شرایط‌ و فضاهایی که در منطقه ایجاد می شود تلاش دارد به نفع خود بهره برداری کند، چرا که حکام عربستان به دنبال حفظ خود هستند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس دهم شورای اسلامی با بیان اینکه اگر بر حکام عربستان فشار سیاسی وارد شود گامی بر می دارند، ادامه داد:نامه نگاری اخیر عربستان با ایران نیز بر اساس فشاری سیاسی است که از جنگ یمن بر آنها وارد شده است و می خواهد با کمک و قدرت ایران مشکل پیش روی خود را حل کنند.

وی تاکید کرد: ایران هرگز برخوردهای غیر انسانی عربستان با ملت را فراموش نخواهد کرد اما برخی افراد نادان با بالا رفتن از دیوار سفارت عربستان باعث شدند تمام رفتارهای غیر انسانی ریاض در مقابل ایران از اذهان عمومی دنیا پاک و ایران مقصر جلوه داده شود.

دلخوش با تاکید بر اینکه نامه نگاری اخیر عربستان از جمله  سیاست های چندگانه دولت ریاض است، ادامه داد: درخواست از ایران برای حل بحران یمن به نوعی اعتراف عربستان به قدرت ایران در منطقه است.

نماینده مردم صومعه سرا در مجلس دهم شورای اسلامی تاکید کرد: عربستان برخلاف تصوری که داشت از عهده جنگ با یمن بر نیامده است و بر همین اساس تحت فشار قرار گرفته و خواهان حل این بحران با قدرت ایران است./خانه ملت