×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

به گزارش میرزا کوچک نیوز به نقل از مهر،سرهنگ کیا عاشوری غروب یکشنبه در جلسه شورای اداری شهرستان صومعه سرا به اعزام جمعی از جوانان صومعه سرایی در قالب کاروان راهیان نور در تاریخ ۱۵ مرداد ماه جاری به مناطق عملیاتی اشاره کرد و افزود: این افراد از مناطق عملیاتی شمال غرب کشور بازدید می کنند.

وی با بیان اینکه هرساله دو اعزام عمومی در قالب کاروان های راهیان نور از شهرستان صومعه سرا انجام می شود، گفت: مرحله نخست در فصل تابستان به مناطق عملیاتی شمال غرب و مرحله دوم اعزام های عمومی نیز پایان سال به مناطق عملیاتی جنوب کشور انجام می شود.

عاشوری با اشاره به وجود اهتمام ویژه در بین مسئولان دستگاه های مختلف شهرستان به ویژه شهرداری ها درباره موضوع اعزام کاروان های راهیان نور، اظهار کرد: راهیان نور یک حرکت عظیمی فرهنگی و قدرت نرم در برابر هجمه های فرهنگی دشمنان است.

فرمانده سپاه ناحیه صومعه سرا در ادامه با بیان اینکه وجود تعدادی از مولفه ها سبب ایجاد قدرت در یک جامعه می شوند، اظهارکرد: مولفه های مادی و معنوی از جمله مهم ترین این مولفه ها هستند.

وی با اشاره به کسب دستاوردهای بسیار فراوان در حوزه مولفه های مادی بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، افزود: شلیک موشک از ایران به کشور سوریه برای نابودی داعش یکی از مولفه های مادی بود که برای نظام مقدس اسلامی قدرت به همراه داشته است.

فرمانده سپاه ناحیه صومعه سرا با بیان اینکه تجمیع برخی از مولفه ها سبب ایجاد مولفه معنوی می شود، گفت: وجود امام خمینی و مقام معظم رهبری، انقلاب اسلامی، دفاع مقدس، شهدای هشت سال دفاع مقدس از جمله مولفه های معنوی هستند که ضامن بقای انقلاب اسلامی ایران می شوند.

عاشوری با اشاره به اینکه دفاع مقدس سبب ایجاد یک قدرت جهانی برای نظام مقدس اسلامی شد، خاطرنشان کرد: پیوند نسل دهه شصت با نسل جوان امروز یکی از وظایف مسئولان نظام مقدس اسلامی است.

وی با بیان اینکه دفاع مقدس سبب ارتقای ارزش های معنوی در جوانان دهه شصت شد، تصریح کرد: امروز نیز جامعه اسلامی ما نیازمند این تأثیرگذاری بر نسل جوان جامعه است.

سرهنگ عاشوری اعزام کاروان های راهیان نور را یکی از مهم ترین حرکت های فرهنگی در راستای انتقال ارزش های دفاع مقدس به نسل جوان جامعه برشمرد و یادآورشد: حضور در فضای هشت سال دفاع مقدس سبب آشنایی نسل جوان با فرهنگ ایثار، جهاد و شهادت می شود.