×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

به گزارش میرزا کوچک نیوز به نقل از تسنیم:بهمن کمانگر با بیان اینکه نقشه‌های هواشناسی نشان دهنده نفوذ تدریجی سامانه کم فشار و شکل گیری جریانات جنوبی از امشب در منطقه است اظهار داشت: بر این اساس روند افزایش دمای هوا، وزش باد گرم و کاهش رطوبت نسبی تا روز چهارشنبه پیش بینی می‌شود.

مدیرکل هواشناسی استان گیلان ابراز داشت: پیش بینی می‌شود بیشینه دمای هوا در این مدت در نواحی جلگه‌ای بین 28 تا 35 درجه سلسیوس در نوسان باشد و همچنین افزایش سرعت وزش باد به‌ویژه در ارتفاعات و دامنه‌ها مورد انتظار است.

وی با توجه به گرم شدن ناگهانی و تغییرات شدید رطوبتی به بخش‌های مختلف کشاورزی، شالیکاران، گلخانه‌داران، مرغداران و پرورش دهندگان ماهی در استان گیلان هشدار داد تمهیدات لازم برای مقابله با خسارات احتمالی به‌عمل آورند.

کمانگر به مسافران و حاشیه نشینان جنگل توصیه کرد از روشن کردن آتش در عرصه‌های جنگلی خودداری کرده و در صورت روشن کردن آتش از خاموش شدن آن اطمینان حاصل کنند.

مدیرکل هواشناسی استان گیلان افزود: در این مدت گاهی شمالی شدن جریانات سطح زمین سبب افزایش رطوبت نسبی و وقوع پدیده مه در برخی مناطق جلگه‌ای خواهد شد.

کمانگر با بیان اینکه هرگونه تغییر در نقشه‌های هواشناسی اطلاع رسانی می‌شود اظهار داشت: رانندگان وسایل نقلیه هنگام وقوع پدیده مه به‌علت کاهش دید افقی، نکات ایمنی را رعایت کنند./تسنیم