×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

به گزارش میرزا کوچک نیوز،پس از آنکه حسن آقاجانی شهردار صومعه سرا با رای اعضای شورا عزل شد ، وی شکایتی را در محاکم قضایی طرح کرد که بموجب آن روز گذشته و با اعلام سید احمد طالبی رئیس دادگستری شهرستان صومعه سرا مقرر شد حکم مصوبه عزل شهردار صومعه سرا تا اطلاع ثانوی و بررسی آن متوقف و آقاجانی به سمت خود در شهرداری بازگردد.

در همین راستا حسین اسمعیل پور فرماندار صومعه سرا با تشریح اتفاقات پیچیده ی رخ داده مابین شورای شهر و شهردار صومعه سرا گفت: شورای شهر حق عزل و نصب شهردار را دارد، همانطور که سه سال قبل شهردار منصوب کردند، همانطور هم در تاریخ 20 اردیبهشت آقاجانی از شهرداری صومعه سرا عزل شد.

وی ادامه داد: پس از عزل شهردار صومعه سرا، صورت جلسه به فرمانداری آمد و پس از انطباق با قوانین این مصوبه تایید شد. با توجه به اینکه شکل کار کاملا صحیح بوده و ابتدا تذکر و پس از آن مدت زمان مشخص که 10 روز بوده و استیضاح و روال قانونی به صورت کامل صورت گرفت. شکل اجرای عزل شهردار صومعه سرا بصورت قانونی انجام شد.

فرماندار صومعه سرا اظهار داشت: اما مسئله اینجاست که شهردار صومعه سرا موضوع را به محاکم قضایی برده و عنوان کردند که بنده پاسخ استیضاح را داده ام و اعتراض خود را به محتوای استیضاح اعلام داشتند. که حکم فعلی بصورت موقت برای ادامه ی فعالیت وی صادر شد.

اسمعیل پور تصریح کرد: این مسئله در کشور نادر بوده و در حال حاضر بررسی هایی برای چگونگی اقدامات لازم در حال انجام است.

وی در خصوص اینکه آیا چنین مسئله ای موجب ایجاد مشکل میان شهردار و شورای شهر برای ادامه ی خدمات شهری نخواهد شد تاکید کرد: این یک موضوع نادر بوده و بنده معتقدم که مشکلات بعدی خواهیم داشت، بلاخره شورای شهر یک تشکیلات قانونی است و دارای شرح وظایف و مقررات خود است و بر اساس آنچه که قانونی بوده عمل کرده است و منطبق بر حوزه ی کاری ما  وزارت کشور بوده، اما آنچه که اتفاق افتاده و به مراجع قضایی ارجاع پیدا کرده است نیز قانونی است./خزر